Ana sayfa Ziraat Bankası Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

0
PAYLAŞ

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası, hem bireysel hem de ticari hizmetleri ile milyonlarca müşterinin bankacılık alanında tercih ettiği bir kurum haline gelmiştir. Sunmuş olduğu hizmetlerin yanı sıra, kamuya ait bir banka olduğundan kaynaklı da, sunulan hizmetlerin kalitesi bir o kadar fazladır. Hem sunulan hizmetlerin fazla olması hem de müşteri sayısının günden güne artması, bankacılık faaliyetlerinin kontrol altına alınabilmesi amacıyla farklı yolların ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Bunlardan birisi olan Ziraat müşteri hizmetleri, yaşanan bütün bankacılık sorunları veya bilgi alma amaçlı olarak banka müşterilerine sunulmaktadır.

Bankanın oluşturmuş olduğu müşteri hizmetleri ağı vasıtası ile, operatör yardımı ile istediğiniz alanda hizmet alabileceğiniz gibi, daha önemli konularda da bireysel müşteri temsilcileriniz ile görüşme mümkün kılabileceksiniz. Ziraat Bankası’nın son yıllarda devlet desteklerinde de ön plana çıkması, banka olmaktan ziyade bir kamu kurumu gibi müracaatların yapılmasını da beraberinde getirmiştir. Bundan kaynaklı da, müşteri hizmetlerine gün içerisinde binlerce kişinin ulaşım sağladığı bir gerçektir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman, bankacılık alanında çoğu faaliyeti anında gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ait olan 0850 220 00 00 numarasını aradıktan sonra sizi ilk olarak operatör karşılayacaktır. Operatör, hizmet kategorilerine göre telefonunuzdan bazı tuşlamalar yapmanızı isteyecektir. Burada tuşlama yapılacak numaraların hangi anlama geldiğini şöyle ifade edebiliriz.

 • Hesabınıza yönelik bakiye sorgulama, hesap numarası veya müşteri numarası öğrenme, İBAN adresi sorgulama
 • Kart prosedürleri
 • Şifre prosedürleri
 • İnternet şubesi (İnternet bankacılığı) yöntem destek
 • Telefon bankacılığı prosedürleri
 • HGS ve OGS prosedürleri
 • Diğer prosedürler (Bilgi alma)

Ziraat Bankası Operatör Numaraları

Ziraat müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra, dilerseniz operatörün kategorileri seslendirmesini dilerseniz de direkt olarak bu numaraları tuşlayabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz her kategori, kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılacaktır. Bunları da şöyle kısacasıyebiliriz.

 • 1 rakamına tuşladığınızda karşınıza beş farklı kategori çıkacaktır. Burada sizden hizmete göre belirlenmiş numaralardan birisini tuşlamanız istenecektir. Eğer hesap bakiyeniz ve hesap hareketleriniz hakkında bilgi almak istiyorsanız 1, İBAN numaranızı sorgulamak istiyorsanız 2, hesap numaranızı öğrenmek için 3, müşteri numaranızı öğrenmek için 4 ve telefon bankacılığındaki prosedürleriniz için 5’i tuşlamalısınız.
 • 2 rakamını tuşladığınızda, kart prosedürleri hakkında menüye yönlendirileceksiniz. Burada iki ayrı kategori ve bu kategorilere ait alt kategorilerde hizmet alacaksınız. Operatör burada sizden kredi kartı prosedürleri, kart seçimi ve şifre prosedürleri için 1, banka kartı prosedürleri, kart seçimi ve şifre prosedürleri için de 2’yi tuşlamanızı isteyecektir.
 • 3 rakamını tuşlamanızın sonrasında şifre prosedürleri menüsüne yönlendirileceksiniz. Burada yapacağınız prosedürlerde, kredi kartı şifre prosedürleriniz için 1, telefon bankacılığı şifre prosedürleriniz için 2, internet bankacılığı şifre prosedürleriniz için 3 ve banka kartınıza yönelik şifre prosedürleri için de 4’ü tuşlamanız gerekecektir.
 • 4 rakamına denk gelen internet bankacılığı yöntem destek biriminde, müşteri numaranızı öğrenmek için 1, SIM kart bloke açtırma prosedürleri için 2, internet bankacılığı prosedür limiti güncelleme prosedürleri için 3, internet şube erişim zamanı kısıtı kaldırma prosedürleri için 4 ve diğer prosedürler için de 0’ı tuşlamanız istenecektir.
 • 5’i tuşladığınız zaman bağlanacağınız telefon bankacılığı hizmetlerinde, yedi ayrı hizmet alınmaktadır. Hesap prosedürleri için 1, kredi kartı prosedürleri için 2, para aktarım prosedürleri için 3, yatırım prosedürleri için 4, OGS ve HGS prosedürleri için 5, Turkcell fatura ödeme prosedürleri için 6 ve diğer bankacılık prosedürleri için de 0’ı tuşlamanız gerekecektir.
 • 6 rakamına tuşladığınızda bağlandığınız OGS ve HGS prosedürlerinde, iki ayrı kategori için tuşlama yapılması gereklidir. OGS prosedürleri yapmak için 1 ve HGS prosedürleri için de 2’yi tuşlamanız yeterlidir.
 • Diğer prosedürler olarak adlandırılan ve 7’yi tuşlandığınızda bağlandığınız serviste, beş ayrı kategori altında hizmetler sıralanmaktadır. SIM kart bloke prosedürleri için 1, müşteri numarası öğrenme prosedürleri için 2, IBAN numarası öğrenme prosedürleri için 3, hesap numarası öğrenme prosedürleri için 4 ve müracaatlar, ürünler ve bilgi alma prosedürleri için 5’i tuşlamanız yeterlidir.

Ziraat müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, operatörün sizden tuşlamanızı istediğiniz rakamlar ve bu servislerde alabileceğiniz hizmetler bu yolladır.

En Hızlı Kredi Kartı: En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası Müşteri Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman yapabileceğiniz prosedürler yukarıdaki gibidir. Bankacılık prosedürlerinizde yaşadığınız problemleri gidermek veya bilgi almak için 0850 220 00 00’ı aramanız yeterlidir. Numarayı aradıktan sonra yapacağınız görüşmenin türü veya görüşme zamanının süresi ne olursa olsun, hiçbir biçimde ücret ödemek halinde kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra, müşteri hizmetlerine bağlantı kurarak veya operatör vasıtasıyla gerçekleştireceğiniz prosedürlere de ek bir ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır.

0850 220 00 00’ı aramanızın sonrasında operatör öncelikli olarak dil seçimi yapılmasını, sonrasında ise kayıp ve çalıntı prosedürleri hakkında bilgilendirmeler yapacaktır. Kayıp ve çalıntı prosedürleri için telefon numarasını aradıktan sonra direkt olarak 0’ı tuşlamanız gereklidir. Bu prosedürü yapmanızın hemen sonrasında ilgili bilime yönlendirilecek ve vakit kaybetmeden de kartınızın kullanıma kapatılmasını mümkün kılabileceksiniz. Kredi kartınız veya banka kartınızı kaybettiğinizde, hesabınızdan izniniz dışında bir harcama yapıldığında veya mobil bankacılık parolalarınızın güvenilirğinden endişe ettiğiniz zaman, bu servisi kullanmanız gereklidir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim

Birçok vatandaşımız 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni aradığı zaman, direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmayı talep etmektedir. Karşılarına çıkan operatörlerden sadece servislere denk gelen tuşlamalar seslendirildiğinden kaynaklı, direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanma konusu ile ilgili bazı sorunler yaşanmaktadır. Eğer direkt olarak müşteri hizmetleri ile iletişim kurmak istiyorsanız, operatör gereken seslendirmeleri yaptıktan sonra önce 2, sonrasında ise 1’i tuşlayarak müşteri hizmetlerine anında bağlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma: Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat müşteri hizmetleri yukarıyadaki tuşlamalar yapıldıktan sonra operatör tarafından anında bağlanacaktır. Operatör ile yapacağınız görüşmelerde ise, hesap prosedürleri, yatırım prosedürleri, para aktarım prosedürleri, döviz prosedürleri, banka kartı prosedürleri, kredi kartı prosedürleri, Western Union, OGS prosedürleri, ödemeler ve internet bankacılığı destek hizmetlerinden yararlanabileceksiniz. Ziraat Bankası müşterilerine sunulan bu hizmette, hizmet kalitesinin her zaman üst düzeylerde tutulabilmesi amacıyla yapılan bütün görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Bankacılık faaliyetlerinin hem hızlı hem de güvenilir bir biçimde yapılmasını sağlayan internet bankacılığı hizmetleri, Ziraat Bankası müşterilerine bedava bir biçimde sunulmaktadır. Bankanın web sitesi üzerinden yapacağınız prosedürlerde, internet bankacılığı hesabınıza giriş sağlayabilmeniz için müşteri numaranız ve TC kimlik numaranızı tuşlamalı, sonrasında da bankanın size vereceği internet bankacılığı şifresini yazmalısınız.

Eğer müşteri numaranızı bilmiyor veya internet bankacılığına giriş yapmakta zorluk çekiyorsanız 0850 220 00 00’ı aramalısınız. Operatör ile yapacağınız görüşmenin başlamasından sonra 4’ü tuşlarsanız, direkt olarak Ziraat Bankası internet bankacılığı hizmetlerine yönlendirilebileceksiniz. Servis ile yapacağınız görüşmeler sırasında internet bankacılığı yöntem destek ekibi ile müşteri numarası öğrenme, SIM kart bloke prosedürleri, internet bankacılığı prosedür limitleri güncelleme, internet bankacılığı erişimi zamanı kısıtlama kaldırma ve diğer prosedürler kategorilerinde hizmet alabileceksiniz. Hem internet bankacılığı hem de Ziraat müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler için sizden ek bir ücret isteği de olmayacaktır.

Ziraat öğrenci hesabı: Ziraat Bankası Öğrenci Hesabı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here