Ana sayfa Bankalar Türk Eximbank’tan Reeskont Kredisi

Türk Eximbank’tan Reeskont Kredisi

0
PAYLAŞ
Türk Eximbank’tan Reeskont Kredisi http://www.bankakredifaiz.com
Türk Eximbank’tan Reeskont Kredisi

Türk Eximbank’tan Reeskont Kredisi

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. belirlene özellikleri taşıyan ihracatçı firmalar için uygun faiz oranlarına sahip ve yüksek tutarlarda krediler ile ihracatçıya destek oluyor. Bu krediden imalatçı-ihracatçı, ihracatçı ya da buna dönük ürün ortaya koyan, dış ticaret sermeye şirketleri, sektörel dış ticaret şirketleri yararlanabilmektedir. Eximbank TCMB ile anlaşmalı olarak çalıştığı için bu iki kurumun da kredi için firmaya ya da şirkete uygunluk onayı vermesi gerekmektedir. Reeskont kredisi nedir cevabını verelim. Bu kredi çekin ikinci kez kırılması yani iskonto anlamına gelir. Yani yeniden, tekraren iskonto anlamı taşır. Örnekle açıklayalım. Bir şirket diğer bir şirketten mal alır ve karşılığında çek verir. Ancak paraya acil ihtiyacı olan çeki alan şirket çeki bozdurarak nakit elde eder. Merkez bankası da bankaların kırdığı bu çekleri yeniden kırabilir. Buna reeskont kredisi denir.

İHRACATINIZI ERTELEMEYİN

Bankaya tanımlanan 17 milyon dolar limit dahilinde Reeskont TL/Döviz kredisi kullandırıyor. Uygun maliyete sahip bu kredilerin vadesi 360 güne kadar ulaşabiliyor. Döviz kredisi kullanmak isteyen kobi sınıfındaki firmalar için minimum limit 50.000 dolardır. Geriye kalan tüm şirketler içinse bu alt limit 100.000 dolar olarak sunulmaktadır. Faiz oranları ise gün aralığına göre değişim göstermekle birlikte oldukça düşüktür. 120 dahilindeki döviz kredileriniz için %0,5, 240 güne ulaşan krediler için %0,75, 360 günü bulan kredileriniz için %1,50’lik faiz oranı işletilmektedir. Krediyi almak isteyen firmalar için banka bir takım teminatlar istemektedir. Teminatın çeşitliliği ile de ihracatınızı gerçekleştirmeniz için kolaylık sunulmuş oluyor. Türk Eximbank’ta limiti bulunan bir bankanın ya da KGF’nin müteselsil kefaletini(avalini) taşıyan şirketin borçlu Eximbank’ın alcaklı şeklinde gözüktüğü bir bonoyu ya da Eximbank’ın limit tanıdığı Faktoring Şirketleri vasıtasıyla cirolanmış bir bonoyu teminat olarak gösterebilirsiniz. Ya da bunların yerine beraberinde bono ile devredilebilecek teminat mektubu yeterli olacaktır.

İHRACATINIZLA BÜYÜMEYE HAZIR OLUN

Uygun şekilde oluşturulmuş faiz yapısı, düşük maliyet oranları ve erişilebilirlik açısından kolaylığı ile Türk Eximbank’ın sunduğu Reeskont Kredisi hayalleri olan küçük ihracatçılar için büyük bir fırsat. TL cinsinden reeskont kredisi faiz oranları Eximbank’ın sitesi içerinde yayınlanmaktadır. Sevk öncesi ihtiyaç kredisi alanında profesyonelleşmiş olan sahip çıkıyor ve ihracatçı sayısının ülkemizde artması için teşvikler sunuyor.

Kredi Türleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here