Ana sayfa Sicili Bozuk Olanlara Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

0
PAYLAŞ
Kredi Sicili Bozuk Olanlar
Kredi Sicili Bozuk Olanlar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Finansal olarak geçim sıkıntısı yaşayan; almak istenilen ev, araç ya da yeni bir iş kurmak istenildiğinde ihtiyaç duyulan nakit temini için kişiler birçok yöntem denemektedir. Maddi olarak değeri son derece yüksek olan tüm sayılan isteklerin karşılanması içinse; birinden borç almak günümüz şartlarında pek de mümkün değildir. Bu bağlamda da bankalar devreye girer. Bankaların, belirli ön koşulları sağlayabilecek ihtiyaç sahibi kişilere, hemen her vatandaşa nakit çıkartabilen bir kurum olarak belirirler. Oldukça yüksek paraların borç olarak verilmesi, bankalarında bazı tedbirleri almasını ve de kişilerde birtakım ön koşul aramalarını gerektirmektedir. Bunlardan başlıcaları gelir belgeleri, kredi notu ve kişilerin banka sicilleridir. Çekilen kredi tutarının geri ödenmesinde problem yaşamak istemeyen bankalar, çeşitli önemler alarak kendilerini garanti altına almak ister. Ancak bazı bankalar ise, müşteri portfolyosunu genişletmek için sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Bu noktada kredi çekmek isteyen kişiler; sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kişilerin kullanılan kredi kartı ya da kredilerin geri ödenmesinde yarattıkları düzen, banka sicilini oluşturur. Ödemelerin ve taksitlerin zamanında yapılmasıyla da yapılmakta olması; kişilerin sicilini de bu oranla yüksek tutmaktadır. Bu, aynı zamanda kişilerin kredi notunu da etkilemektedir. Ödemelerin düzenli yapılması, kişilerin sicilinin bozuk olmamasını, kredi notunun da bu doğrultuda yüksek olmasını sağlar. Kredi çekecek kişinin ödeme planının doğru yapılmasıyla, aylık gelirinden ne kadarının kredi taksitlerine ayırabileceğinin iyi belirlenmesi tüm bunlar için önemlidir. Aksi halde banka sicilinin bozuk olması durumu ile karşılaşılabilinir.

Bankacılık alanında kişi kredi ekstresinin sürekli asgari ödemesinin yapılması sonucunda, belli bir süre sonra kredi notu düşmektedir. Bu da kişilerin ihtiyaç duydukları ir başka zaman kredi çekme ya da kredi kartı çıkarma durumlarında sorun yaşamalarına neden olmaktadır kişiler bu durumda; sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar için araştırmaya girmektedirler.

Sicili Bozuk Emekliye Kredi: Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar

KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) Sicil Bozukluğu Nedir?

Kredi sicili, kişilerin yapmış oldukları kredi başvurusunun ve kredi borcunun içerdiği geçmişin tamamı ve silinmesi mümkün olmayan bir veri tabanı olarak, KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) sicil bozukluğu nedir sorusunun cevabı verilebilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kişilerin bankalarla yaşadıkları finansal sorunların temeli ödeme düzensizliklerinden kaynaklanmaktadır ve sicili bozuk olunsa dahi ihtiyaç duyulduğu anda sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir sorusu, kişilerin en çok merak ettiği soru olmaktadır. Finansbank, Ing Bank ve Denizbank, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar içindedir.

KKB Kredi Notu Düşük Olanlar Bunu Nasıl Düzeltebilir?

KKB Kredi notu düşük olanlar bunu nasıl düzeltebilir sorusuna cevap verilmeden önce; ilk olarak belirtmesi gereken; kredi notu birdenbire yükselen bir not değildir. Kredi notunun yükseltilebilmesi için yapılması gereken ilk şey, var olan borçların tümünü kapatmak olmalıdır. Kredi borcu ya da kredi kartı borçları ile birlikte kişi adına olan fatura borçları da ödenmesi gereken borçlar içindedir. Çünkü yapılan son düzenlemeler nedeniyle; fatura borçları ve fatura ödeme alışkanlıkları da kişinin kredi notunu etkileyen etmenler arasında yerini almıştır. Kredi notu, gerçekleştirilen bankacılık işlemlerine göre de değişiklik göstermekte olan bir puan türü olması bakımından, borçların ödenip beklenmesi; kredi notunu hemen yükseltmeyecektir. Tüm borçların ödenmesinden sonra yapılacak doğru hamleler de kredi notunun yükseltilmesini sağlar.

Kredi Sicili Temizleme: Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here