Ana sayfa Sicili Bozuk Olanlara Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

0
PAYLAŞ
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren bankalar hangileri
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri

Hayatımızın her döneminde ihtiyacımız olan Kredi, malesef bozuk sicilli vatandaşlara verilmiyor. Sicili Bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri. En çok merak edilen sorulardan biri olan Bozuk sicilliye kredi veren banka haberimizde.

Banka geçmişinde sorun olan vatandaşların kredi başvurularının onaylanması için takip etmesi gereken yollar bulunuyor. Peki, hangi bankalar sicili kötü olan vatandaşlara kredi veriyor? Banka sicilini düzeltmek için yapılması gerekenler nelerdir? İşte, bozuk sicile rağmen kredi alabilmenizin yolları…

Kredi Notu

Bankalar kredi imkanı tanıdıkları kişilere ‘’kredi notu’’ vererek ilerleyen dönemdeki kredi başvuruları için önbilgi olarak kullanmaya devam ediyor. Sadece kredi alan kişiler değil, kredi kartı ödemeleriniz dahi notunuza etki ediyor. Kredi notu düşük olan kişilerin başvurularının onaylanması ertelenebiliyor ya da direkt reddediliyor. Milyonlarca vatandaşı etkileyen bu duruma yönelik çeşitli yöntemler geliştirildi.

Kara Liste

Bankalar tarafından ‘’kara listeye’’ alınan ya da ‘’sicili bozuk’’ olan kişiler yeni bir kredi başvurusu yapmadan önce geçmiş borçlarını tamamen kapatmak zorunda bulunuyor. Ayrıca, kredi ödemelerinde son ödeme tarihlerine günü gününe uygun davranmanız da isteniyor. Bankaların ortak bir havuz üzerinden kullanıcı bilgilerine ve sicil kayıtlarına erişim hakkı bulunuyor. Dolayısıyla farklı bankalara kredi başvurusu yapmanız onaylanması için yeterli olmuyor. Aksine, aynı anda birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmanız durumu zorlaştırabiliyor. Borcunuzu yeniden yapılandırmanız da kredi almanıza olanak tanımayabilir. Öncelikli olarak banka kredi notunuzu yükseltebilmeniz gerekiyor.

Sicili Bozuk Emekliye Kredi: Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Lakin, beklemek istemiyorsanız da bankaya teminat göstermeniz talep ediliyor. İpotek edebileceğiniz taşınmaz bir mülk aracılığıyla ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz. Diğer bir yöntemse; bankaya kredi için kefil göstermek olacaktır. Kefil olarak göstereceğiniz kişinin sicil kaydının temiz olması zorunlu tutuluyor. Kamu kurumlarında çalışan birisini kefil göstermeniz halinde ise kredinizin onaylanma ihtimali artıyor. İcralık durumda olan kişilerin mali durumları incelenerek krediyi geri ödeme imkanları ele alınıyor. Gelir ve gider mali durum bilgileriniz de kredi almanızdaki en önemli faktör olarak gösteriliyor.

Kredi Sicili Temizleme: Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Bankalar;

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbankası, Vakıf Bank, Akbank, Türkiye Garanti bankası ve Türkiye iş bankası vermektedir.Geçmişte kullandığı kredi yada kredi kartları ödenmemesi durumunda sicili bozuk olan kişilere kredi olanlar için bankalar kefil göstermesi karşılığında aktif olarak işlem yapılmaktadır. Özellikle devlet memuru kefillerinizle bunu yapmanız mümkün.

Kredi sicili temizleme: Kredi Sicilinizi Bu Taktik İle Temizleyebilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here