Ana sayfa Emekli Kredileri Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar

1
PAYLAŞ
Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar
Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018

Emekli olmadan önce veya emekli iken bütçesini iyi bir şekilde ayarlayamayıp sicili bozulmuş olan kişiler kredi almak istediklerinde üzülmelerine gerek yok. Çünkü size anlatacağımız yöntem ile kolay bir şekilde siciliniz bozuk olsa bile emekli olduğunuz için kolayca kredi alabilirsiniz.

Öncelikle siciliniz bozuk ise devam eden borçlarınızı çıkan kanun ile birlikte kolayca yapılandırabilirsiniz. Bu sayede siciliniz biraz daha olsa temizlenecek ve emeklilere yönelik bankaların kredi vermeleri daha esnek olacaktır.

Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Alma Yöntemleri

Öncelikli olarak sicil bozukluğu kara listeye girilmiş veya kötü sicil olarak ayrılması gerekmektedir. Kara listeye girmeniz durumunda daha zor şartlarda kredi alma imkanınız bulunmaktadır. Ancak bu durum sizin kredi almanıza engel bir durum değildir. Kötü sicili olan kişilerin ise kredi almaları daha kolay olmakta olup ödemelerini bir süre sonra düzenli olarak yapmaları durumunda zaten kötü sicilden kolaylıkla kurtulma imkanları bulunmaktadır.

Diğer bir sicil bozukluğu ise emekli olan bu zamana kadar herhangi bir kredi kartı veya kredi çekmemişlerse onların kredi puanları bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı bankalar bunları riskli olarak görebilmektedir. Ancak emekli maaşınızı aldığınız banka üzerinden başvurmanız durumunda kolaylık bir anda kredi puanınız yükselecek olup maaşınızı nakit olarak çekmeyip banka kartı ile alışveriş yapma durumunuzda daha kolay kredi alma imkanınız olacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi: Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

İpotek ile Kredi Başvurusu Yapma

Bankalar size kredi vermediği taktirde eğer ki bir mal varlığınız var ise bankaya ipotek karşılığı kredi vermesini talep edebilirsiniz. Bu duruma siciliniz bozuk olsa bile bir çok banka olumlu yönü ile bakmakta olup kredileriniz yüksek oranda onaylanmaktadır. Bu yönteminin tek bir dezavantajı bulunmakta olup ipotek edeceğiniz malın ekstra olarak ekspertiz ücreti çıkacak olmasıdır. Ancak krediye sıkışmanız ve başka yolunuz olmadığı durumlarda en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Kefil Sunarak Kredi Başvurusu Yapma

Artık bankalar genellikle bütün kredi işlemlerinde kefil aramadan kredi vermektedir. Ancak sicili bozuk olan kişiler veya banka tarafından kredi almakta zorlanan kişiler için tercih edilen yöntemlerden olmaktadır. Kefil sunarak başvuru yapma bankanın kendini güvence altına almasından dolayı kredi başvurularınız kolaylıkla onaylanmaktadır. Ancak herkes kefil olamamakta olup SSK lı çalışanlar, emekliliker, Bağkurlular gibi bir işe sahip ve düzenli gelire sahip kişiler kredi işlemlerinde kefil olabilmektedir.

Ülkemizde bir çok banka kredi vermekte olup emekliler istedikleri bankalar üzerinden maaşlarını alabilmektedir. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Akbank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Turkish Bank,  Citibank, Denizbank, Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Odea Bank, Rabobank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası,  Alternatifbank, Burgan Bank  gibi bankalar üzerinden maaşlarınızı alıyorsanız yine bu bankalar üzerinden avantajlı olarak siciliniz bozuk olsa bile kredi çekebilirsiniz.

Emekliye Borç Kapatma Kredi: Emeklilere Özel Borç Kapatma Kredisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here