Ana sayfa Senetle Kredi Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

1
PAYLAŞ
Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar
Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda sizlere Senet Karşılığı Kredi Veren Bankaları anlatacağız. Öncelikle senetle kredi nedir sorusunu sizlere açıklayalım. Senetle kredi özellikle işlerini sürekli olarak senetle yapan kişiler için senetlerini teminat karşılığı bankalara vererek karşılığında kredi almaları olaylarıdır.

Senet karşılığı kredi veren bankalar çok az olmakta olup bunun nedeni aslında senet ve çek olaylarının piyasada çok fazla itibar görmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı bankalar size senet karşılığı kredi verirken sicil ve geçmişiniz çok iyi araştırmaktadırlar. Bu sebepten dolayı bu süreç diğer kredi çekmeye göre daha uzun sürebilmektedir.

Hangi Bankalar Senet Karşılığı Kredi Veriyor?

Şu an için Ziraat Bankası ve Vakıfbank aktif olarak senet karşılığı kredi vermektedir. Senetlerinizi teminat olarak gösterebilir ve bunun karşılığında talep ettiğiniz veya bankanın belirlediği miktarda kredi çekebilirsiniz. Genellikle kısa süreli olarak nakit ihtiyaçları açısında kullanılan bu yöntem senetleri kırdırmaktan daha karlı olmakta olup senetleriniz ödemesi geldiği zaman kredilerinizi kapatabilir ve sayede erken kapatarak daha karlı çıkabilirsiniz. Vakıfbank bu konuda en iyisi olmakta olup senet karşılığı kredi verdiği taktirde 3 aylık dönemlerde nakit olarak ödemeleri kabul etmekte ve faizler 3 aylık dönemde işlemektedir.

Ziraat Bankası ise şirketinizin elinde bulunan kambiyo senetlerinizi teminat olarak almakta ve sizlere senet avans kredisi vermektedir. Senetlerin tahsilatı geldiği zaman nakit akışınız düzeldiğinde kredilerinizi kapatma imkanınız yer almaktadır.

Birçok kişinin sorduğu diğer bankalar bu krediyi kullandırmıyor mu sorusuna ticari olarak çalıştığınız bankanın kurumsal müşteri hizmetlerine gittiğiniz veya bankanızla görüştüğünüzde sizlere özel fırsatlar sunabilmektedir. Ancak bu işlemler genellikle genel müdürlük tarafından onay gerektiği için kredi işlemleri uzun sürmektedir.

Senetlerinizi Finans Kuruluşlarında Bozdurmayınız!

Bir çok işletmeci veya senetle çalışan kurumlar bankaların bu şekilde kolaylıkları yaptıklarını bilmemekte olup genelde nakit ihtiyacına sıkıştıkları zaman senetlerini finans kurumlarına verip vadesi gelmeden kırdırma yoluna gitmektedir. Ancak bu onlara çok büyük zarar sokmakta olup maddi anlamda büyük bir külfet oluşturmaktadır.

Senetle çalışan kişiler genel itibari ile kısa süreli nakit akışı olmamakta olup senet karşılığı kredi almaları durumunda ise daha düşük faiz oranları ve finans kuruluşlarından almış oldukları senetleri karşılığı nakitlerden daha karlı duruma geçeceklerdir.

En Hızlı Kredi Veren Banka Hangisidir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here