Ana sayfa Taşıt Kredileri Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar ve Son Kampanyalar

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar ve Son Kampanyalar

0
PAYLAŞ
Araba Kredisi Veren Bankalar
Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar ve Son Kampanyalar

Araba satın alma ihtiyacı içinde olan fakat yeterli miktarda nakit parası bulunmayan vatandaşlar hızla çeşitli bankalar tarafından sunulan peşinatsız araba kredisi kampanyalarına yöneliyor. Fakat bankaların verdiği bu krediler satın alacağınız arabanın fiyatının belirli bir oranını karşılıyor.

Araba satın alma ihtiyacı içinde olan fakat yeterli miktarda nakit parası bulunmayan vatandaşlar hızla çeşitli bankalar tarafından sunulan peşinatsız araba kredisi kampanyalarına yöneliyor. Fakat bankaların verdiği bu krediler satın alacağınız arabanın fiyatının belirli bir oranını karşılıyor. Yani çekebileceğiniz kredi satın almak istediğiniz aracın fiyatına göre belirlenir. Resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile belirtildiği üzere, eğer satın alacağınız araç 50.000 TL ise bu durumda bankalardan ancak bu fiyatın yüzde 70’ini karşılayacak miktarda kredi çekebiliyorsunuz.

Eğer satın almak istediğiniz araç 50.000 TL üzeri bir fiyatla satılıyorsa, bu durumda bankalar araç fiyatının yüzde 50’sini karşılıyor. Bu da demektir ki 50.000 TL altında fiyatla alacağınız aracın fiyatının yüzde 30’unu, 50.000 TL üstünde fiyatla alacağınız aracın yüzde 50’sini peşinat için nakit olarak vermek durumundasınız. Normal şartlar altında kalanı sizin peşin olarak tamamlamanız gerekiyor iken, peşinatsız araba kredisi veren bankalar aracılığıyla nakitiniz olmaması durumunda oluşabilecek bu problemden kurtulabiliyorsunuz. Bu nedenle birçok vatandaş araba alırken bu kredilere yöneldi ve krediler hakkında birçok araştırma yapıyor.

Eğer takas aracılığıyla araç almak istiyorsanız, yeni aracınızı satın alacağınız firma eski aracınızı peşinat olarak sayar. Bu nedenle de ekstra bir nakit ödeme yükünden kurtulur, geniş anlamda bilinen araç kredileriyle geri kalan ücreti tahsis edebilirsiniz. Bazı durumlarda ise araç firmaları belirli bankalarla anlaşma yürütür. Bu bankaları bulduğunuz zaman peşinat ödemeden banka kredisi çekebilirsiniz. Aynı zamanda bu otomobil firmaları da size faizsiz kredi sunabilir. Satın alacağınız araca karar vermek için de, firmaların size kendileri ya da banka aracılığıyla sundukları avantajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için ise firmaları gezmeniz yararınıza olacaktır.

Hangi Bankalara Başvurmalı?

Vatandaşların giderlerinden dolayı genel olarak nakit para sıkıntısı çektiği günümüzde, insanlar sıklıkla kredi kartlarına ya da kredilere yöneliyor. Özellikle kredi kartlarının sunduğu şimdi al sonra öde mentalitesiyle vatandaşlar kredi kartı harcamalarını sanki hiç ödemeyeceklermiş gibi gerçekleştirmeye başlıyor. Hâl böyle olunca da bankalar daha fazla müşteri çekebilmek için gerek kredi seçeneklerinde gerek kredi kartı seçeneklerinde çeşitli kampanya ve avantajlar sunuyorlar. Bunlardan biri de şüphesiz ki peşinatsız araba kredileri. Bir araca ihtiyacı olan fakat kredilerin karşıladığı tutar haricinde kalan miktarı nakit olarak vermeye gücü yetmeyen vatandaşlar, peşinatsız kredilere yöneliyor. Bu yüzden de devlet bankalarının ve aynı zamanda özel bankaların da vatandaşlar için sunduğu çeşitli peşinatsız taşıt kredisi fırsatları bulunmakta.

Bu bankalardan ilki İş Bankası. İş Bankası sadece sıfır araçlar için değil, ikinci el araçlar için de peşinatsız taşıt kredisi veriyor. Üstelik alacağınız araç sıfır ise, sizden bir kefil talebinde bulunulmuyor çünkü aracınız ipotek ediliyor. Aynı zamanda İş Bankası neredeyse bütün araba firmaları için kredi verebiliyor. 48 ay vade ve yüzde 1,3 faiz oranıyla araç kredisi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir diğer banka ise Türk Ekonomi Bankası (TEB). TEB; vatandaşlara 36 ay vadeli, yüzde 1.55 faiz oranlı taşıt kredisi sunuyor. İNG Bank ise 8 yaşına kadar olan ikinci el taşıtlar için kredi imkanları sunuyor. Üstelik faiz oranları yüzde 1.04’ten başlıyor ve 48 aya kadar vade imkanı da sunuluyor. Başvurunuzu ise cep telefonunuz ya da internet sitesi üzerinden hızlıca yapabiliyorsunuz. Garanti Bankası ise yine benzer tekliflerle taşıt kredisi sunuyor. 48 ay vade ve yüzde 1.44 faiz oranları ile taşıt kredisi başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Araba Alırken Hangi Kredi Kullanılmalı  Taşıt kredisi mi İhtiyaç kredisi…

İş Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here