Ana sayfa Kredi Kartı Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

0
PAYLAŞ
Öğrenciye Kredi Kartı
Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Kredi kartı kullanımının her geçen gün artması ile birlikte öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayısı oldukça fazladır. Bankaların öğrencilere bu kadar pozitif yaklaşmalarının nedeni düşük limitlerde kredi olanakları verip onları potansiyel bir müşteri olarak kullanmak olacaktır. Bankaların öğrencilere kredi kartı vermeleri aslında onlara bu yaşlardan itibaren kredi kartı kullanıma teşvik etmek onların acil durumlardaki ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır. Ayrıca bankalar öğrencilerinin bursları olması ve ailelerinde destek almasından dolayı çok riskli olmamakta olup düşük limitler ile kredi kartları vermektedir. Kullanım alışkanlıklarına göre limitleri zamanla yükselebilmektedir.

Sizler için bankaların öğrencilere vermiş oldukları kredi kartlarını tek tek inceledik. Sizler için en avantajlı olanı araştırdık ve tercih imkanını size bıraktık. Evet, öğrencilere kredi kartı veren bankaların listeleri;

İşte Üniversiteli İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankasının 18 yaşından üstü, lisans üstü dahil olmak üzere üniversite öğrencilerine özel olarak vermiş olduğu kredi kartıdır. Kredi kartı başvurusu yapmak için gerekli olan tek şey öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanı gerekmekte olup bütün şubelerden yapılabilmektedir. Öğrencilere 3 farklı kart sunmakta olup bunlardan bir tanesi yıllık kart ücreti olmayan İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartıdır. Diğer sunulan 2 kredi kartı ise normal Visa seçenekli kart olmakta olup 22 TL senelik kart ücreti olmakta olup diğer kart seçeneği ise Visa Temassız olmak üzere 27 TL senelik kart ücreti olmaktadır. Kredi kartı ilk olarak 300 ile 500 arası kredi kartı limiti ile gelmekte olup düzenli ödeme ve gelire göre ilerleyen zamanlarda limit artmaktadır.

Axess exi26 Akbank Kredi Kartı

Akbank tarafından 18 ile 26 yaş arası üniversite öğrencilere verilen ve bir çok avantajı bulunan kredi kartıdır. İlk sene yıllık kart ücreti alınmayan exi26 kredi kartından sonraki seneler için ise kredi kartı ücreti 20 TL olarak belirlenmiştir. 500 TL

limitli olan kredi kartı herhangi bir geliriniz olması ve bankanın onaylaması durumunda ilerleyen zamanlarda limit yükseltebilirsiniz. Sanal kullanımı da olan kredi kartından en büyük avantajlarında bir tanesi 50 TL üzeri yaptığınız alışverişlerinizde faiz ödemeden 3 taksit yapma imkanınız bulunmaktadır. Başvuruları öğrenci kimlik belgeniz veya kimlik kartınızın fotokopisi ile Akbank şubelerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Öğrencilerin en çok kullandığı hem kredi kartı hem banka kartı olmakta olup KYK burslarında buraya yatması ile birlikte her öğrencinin cebinde görmemiz mümkündür. Ziraat Bankası gençlere sunduğu Genç Bankkart’tan öncelikli olarak banka kartına ekstra olarak 300 TL lik bir Harçlık Avans tanımlamakta olup kredi kartı istemeleri durumunda ise 500 TL limitli kredi kartı vermektedir. Ziraat Bankası genel anlamda KYK alan her öğrenciye vermekte olup yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ise daha yüksek limitler vermektedir. Başvurular ise sadece şube üzerinden yapılmakta olup online veya çağrı merkezi üzerinden yapılamamaktadır.

TEB Bankası ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB bankası öğrencilere kredi kartı sunan bankalar arasında olmakta olup bunu Bonus destekli yapmakta olup Bonus özellikli bütün avantajlardan yararlanma imkanı sunmaktadır. Kredi kartı ile birlikte hesap işletim ücreti alınmadan hesap açılabilir ve tanımladığını 2 kişi üzerinden size havale göndermeleri durumunda ücret ödememe ise en büyük avantajları arasındadır. ÜniversiTEB Bonus öğrenci kredi kartının yıllık kart ücreti 9 TL olmakta olup genel olarak 500 ile 1000 TL arasından kullanım limiti sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Play Card

Yapı Kredi bankası kredi kartlarına bir çok kampanya ve avantaj sunmakta olup bunu öğrencilerine özel olarak hazırlamış olduğu Play Card vermiş olmakta olup üniversite öğrencilerine vermektedir. En güzel avantajı için ise 1000 TL gibi bir limit vermesi olmakta olup en kötü avantajı ise senelik olarak 70 TL kadar yüksek bir rakamda kart ücreti alması olmuştur. Ancak limit konusunda bazen kefil ve gelire göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bu kredi kartı nakit avans çekme işlemlerine de açık şekilde gelmektedir.

Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kart

Bonus Genç Kredi Kartı sadece 18 ile 25 yaş aralığında olan kişilere verilmekte olup Bonusun bütün avantajlarını bu kart ile faydalanabilirsiniz. İlk olarak 500 TL limit ile gelmekte olup gelir ve kefil durumuna limit yükseltimi yapılabilmektedir. Bir çok avantajı olan kredi kartının en önemli özellikleri arasında ise kart kullanım ücreti olmaması nakit çekime açık olması ve yaptığınız her 50 TL üzeri alışverişe belli faiz oranlarına göre taksitlendirme yapabilirsiniz.

FinansBank CardFinans GO Kredi Kartı

18 ile 26 yaşındakilerin kullanabileceği bir kart olurken 750 TL limit ile gelmektedir. Öğrenci olduğunu öğrenci belgesi ile bildirildiği taktirde herhangi bir kart kullanım ücreti alınmamaktadır. Ancak kartınızı her ay düzenli olarak kullanmayı size şart koştuğunu söyleyebiliriz. Özel olarak öğrencilere ve CardFinasns Go Kart özel avantajlar sunmakta olup istediğiniz taktirde 150 TL faizsiz nakit avans çekme imkanınız bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere öğrencilerin en çok tercih ettiği hem kullanım hem de avantajlar arasında seçilmiş kartları sıraladık. Kartların yukarıda özelliklerini avantajlarını okuduktan sonra size en uygun kredi kartını bulabilirsiniz.

Öğrenciler için En Avantajlı Kredi Kartları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here