Ana sayfa Bankalar Öğrenciler İçin En Uygun Banka Hesapları

Öğrenciler İçin En Uygun Banka Hesapları

0
PAYLAŞ
Öğrencilere En Uygun Banka Hesabı
Öğrencilere En Uygun Banka Hesabı

Banka Hesabı Açmak İsteyen Öğrenciler İçin Tavsiyeler

Üniversitede okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu, ailelerinin düzenli olarak gönderdiği harçlıklar ile geçinmektedir. Ailelerinden gelen bu paraların, daha kolay ve hızlı bir şekilde ellerine geçmesini isteyen öğrenciler, kendileri için avantajlı olan bankalardan birini seçerek vadesiz hesap açtırmaktadır.

Eğer bir öğrenciyseniz, bir bankada hesap açtırmadan önce, bankalar ve hesapları ile ilgili dikkatli bir araştırma yapmalısınız. Hangi bankanın öğrencilere özel hesaplar açtığını, bunların avantajlarını, yıllık aidat ya da işlem masrafı alınmadığını öğrenerek size en uygun olan bankayı belirlemelisiniz.

Öğrenciler İçin Bir Banka Hesabı Neden Gereklidir?

Üniversiteyi kazanıp, ailenizden farklı bir şehirde eğitiminize devam etmek durumundaysanız, pek çok zorlukla karşı karşıya kalabileceğinizi unutmayın. Bunların en önemlilerinden bir tanesi, ailenizin size düzenli olarak göndereceği para transferinin sağlanmasıdır. Bankların öğrencilere sunduğu avantajlı hesapların, hangi bankadan açılacağı da önem taşımaktadır. Bankalara giderek araştırma yapmanız ya da internet sitelerinden öğrenmeniz zaman alan bir şey olabileceğinden avantajlı olanları yazımızda topladık, okumaya devam edin…

Yapı Kredi Play Card

Yapı Kredi Bankası’nın Play Card’ı ile vadesiz hesabınızdan para çekebilir, Visa/Maestro özelliği ile pek çok alışveriş noktasında kullanabilirsiniz. Genellikle genç ürünleri satan çeşitli markaların mağazalarında indirim kazanabilir, kampanya fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişler, vadesiz hesabınızdaki bakiyeden düşer ve cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek hesap durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Yapı Kredi Play Card, yurt dışında da geçerlidir. Yurt dışı gezilerinizde de anlaşmalı olunan bankaların ATM makinelerinden para çekebilirsiniz.

İş Bankası İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın 18 yaş ve üzeri gençlere yönelik sunduğu bu kart ile, vadesiz hesabınızdan para çekebilir, Visa/Maestro özelliği ile pek çok alışveriş noktasında kullanabilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek ev kirası, faturalar gibi sürekli yapılan ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz. İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kartı yurt dışında da geçerlidir.

Ziraat Öğrenci Hesabı: Ziraat Bankası Öğrenci Hesabı

Akbank Exi 26

Akbank’ın 18 ile 16 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik bu kartı ile öğrenci hesabından yaptığınız işlemlerden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesaba havale yaparken herhangi bir ekstra ücret ödemediği gibi, başkasına ait bir hesaba yapılan havale işlemlerinizden de herhangi bir ücret alınmamaktadır. Exi 26 kart yurt dışında kullanım imkanı sağlamaktadır. Yurt dışında ATM makinelerinden yapacağınız tüm bankacılık işlemlerinizi herhangi bir masraf ya da komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank CardFinans Go

Finansbank’ın gençlere yönelik sunduğu bu kart ile anlaşmalı alışveriş merkezleri ve mağazalarda çeşitli indirimler fırsatları ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Peşin ödemeler dışında 9 aya kadar da taksit imkanı sağlayan CardFinans Go’da harcamalarınızı kontrol altında tutmanıza yarayan bir de uyarı sistemi bulunmaktadır. Bu uyarı sistemi sayesinde, alışverişlerinizde sizin belirlediğiniz limit miktarına ulaştığınızda size bununla ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankası Genç Bankkart’ın gençler için pek çok avantajı bulunmaktadır. Hem bir banka kartı, hem de kredi kartı olarak kullanılabilen Genç Bank Kart, hesabınızda para bulunmadığı zamanlarda bile faizsiz ve komisyonsuz olarak 350 TL’ye kadar alışveriş imkanı sunmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş de yapabileceğiniz bu kart, yurt dışında da geçerlidir.

Kredi kartı ile banka kartı arasındaki fark nedir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here