Ana sayfa Krediler Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

0
PAYLAŞ

Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2018

Bankalar ihtiyaç kredilerinin bütününden masraf alırlar (mortgage, ihtiyaç, bireysel ve emekli). Bu masrafsız kredi terimi, dosya masraflarının yerine, faiz oranının yükseltilmesi ya da başka gider ve masrafların bu kalem altında gösterilmesidir.

Kredinin dosya masrafsız kredi gibi büyük harfler ile yazılarak dikkat çekmesine,daha sonra dosya masrafı iadesi gibi yasal prosedür ile karşılaşmamayı sağlamaktadır.

Bankaların bazıları ise, dosya masraflarını 50-100 lira gibi ufak meblağlara indirerek, tüketiciden masraf alınmış olsa da, meblağının ufak görülmesi sebebiyle, ileride iadesi için müracaatta bulunulamayacağını hesaba katarak kredi vermektedirler. Hesaplamalara göre 500 TL dosya masrafı olan kredinin masraf iadesi için müracaatta bulunan vatandaş sayısı %90 iken, 60 lira olan düşük masrafın geri iadesini talep eden müşteri sayısı %40 seviyesindedir. Dosya masrafsız konut kredisi veren bankalarda bu durum farklıdır. Çünkü mortgage ve konuttan talep edilen dosya masrafı fazladır.

Kredi notunuzu sorgulamak için buradaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

 

Masrafsız kredi veren bankalar hangileridir?

Ziraat, Vakıf, Akbank, Şekerbank, INGBank, İşbank, Halkbank, TEB gibi bankalarının hepsinin masrafsız kredileri bulunmaktadır. Ancak şu var ki, faiz oranı %1,12 iken, BSMV ve masraf alınmadığı zamanlarda bu faizin oranı %1,17 – %1,20 seviyelerine çıkmaktadır. İşin aslı masraf alınmadığında, almadığını bildiren bankalar, sizden bir şekilde bu masrafı çıkartacak yöntemi bulacaklardır. Ancak ben dosya masrafını öderim ama ilerde bu parayı Hakem Heyeti ile bir şekilde geri alırım diyenler için daha mantıklıdır. Eğer aklınızdaki masraf ödemeden ev veya konut almak ise ev alacak kişilere dosya masrafsız kredi tam uygun olandır.

Kredi çekecekseniz, öncelikle maaş aldığınız bankaya gidip maaş müşterisi olduğunuzu söyleyin. Kredinin masrafı olsa bile, biz paketi gibi size göre ayrıcalıklı bir kredi kesinlikle olacaktır. Devletin yaptığı indirimlerden sonra, Esnafsanız Halkbank, Memursanız Vakıfbank, çiftçi ve emekliyseniz Ziraat Bankası ile görüşebilirsiniz. Gelir belgeniz ya da maaş bordron olmaksızın kampanya ve özel promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi: Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here