Ana sayfa Genel Kredi Kartı Puan ve Mil Kullanımı

Kredi Kartı Puan ve Mil Kullanımı

0
PAYLAŞ
Kredi Kartı Puan ve Mil Kullanımı
Kredi Kartı Puan ve Mil Kullanımı

Kredi Kartı Puan ve Mil Kullanımı

Günümüzde yaygın bir ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartlarının kimi zaman zararlarından söz edilse de, bilinçli kullanıldığında büyük yararlar da sağlamaktadır. Kredi kartı ile mağaza ve market alışverişi gibi harcamalarda puan biriktirmek hem eğlenceli hem de kredi kartı kullanıcısı için karlıdır. Özellikle mil puan biriktirme özelliği olan kredi kartları, sıkça seyahat eden kişiler için avantajlar sunmaktadır. Satın alınan uçak biletleri sayesinde mil puan biriktirebilir, biriken puanlarla ücretsiz uçak bileti satın alabilmektedirler.

Kredi kartı ile yapacağınız her türlü alışveriş karşılığında puan kazanırsınız. Eğer alışverişi yaptığınız mağaza, kullandığınız kredi kartının üyesi ise kampanya kapsamında kazanabileceğiniz puan iki ya da üç kat artabilir. Kazandığınız puanları daha sonra başka alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ancak puanlarınızla alışveriş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken, mağazanın anlaşmalı olup olmadığıdır. Ayrıca kazandığınız puanların genellikle belirli bir süre sonra kullanım hakkı dolduğundan, son kullanım sürelerine de dikkat etmelisiniz. Alışverişlerde puanlarınızı kullanabileceğiniz iş yerlerinin sayısı kısıtlı olsa da, harcamalarınız karşılığında kazanabileceğiniz iş yerlerinin sayısı oldukça fazladır.

Kredi Kartımda Biriken Puanları Nasıl Kullanabilirim?

Bankaların sunduğu farklı kredi kartlarının farklı puan biriktirme sistemler olsa da, temelde aynı mantığa sahiptirler. Örneğin internet üzerinden yapılan bir alışverişte, satın alma işlemi sırasında kredi kartı bilgilerinizi girerken puan bilgileriniz de otomatik olarak görünecektir. Bu alışverişinizde kredi kartı puanı kullanmak isterseniz tutarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yolla, alışverişinizi bedava ya da indirimli olarak yapmanız mümkün.

Bedava Uçak Bileti İster Misiniz?

Mil puan biriktiren kredi kartlarında alışverişleriniz sonucu biriktirdiğiniz puanları ücretsiz uçak bileti alarak kullanabilir, indirimler ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Bu konuda unutmamalısınız ki; Türkiye içi uçuşlarda, Türkiye dışı uçuşlarda farklı tutarlarda harcama yaparak farklı miktarlarda mil puan biriktirmelisiniz. Firmaların kampanyalarını takip ederek, indirimli bilet satın almanız mümkün olabilir.

Alışveriş Yaparak Mil Puan Biriktirebilir Miyim?

Mil puan biriktirme özelliği bulunan kartınız ile satın alacağınız uçak biletlerinde mil puan kazanırsınız. Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizde kazanabileceğiniz mil puanlar değişiklik gösterse de harcamalarınız karşılığında puan kazanabilirsiniz. Kredi kartınız ile ödemesini yapacağınız uçuk biletlerinden, alışverişlerden ve çeşitli hizmetler için yapacağınız ödemelerden mil puan kazanabilirsiniz.

Kredi Kartı Ekstrenizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here