Ana sayfa Genel Kredi Kartı Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Neden Onaylanmaz

0
PAYLAŞ
Kredi Kartı Neden Onaylanmaz
Kredi Kartı Neden Onaylanmaz

Kredi Kartı Neden Onaylanmaz

Kredi kartı bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmettir. Bu hizmet, müşterilerin alışverişlerinde kolaylık sağlamaktadır. İnsanlar tarafından çok tercih edilen bir hizmet olup gerektiğinde internet alışverişlerinde de kullanılabilmektedir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin ödeme tarihlerini de yine bankalar müşterilerine bırakmışlardır. Genelde kredi kartı alınırken, müşteri temsilcileri kart ödemesinin hangi tarihler arasında gerçekleştirilebileceğini müşterilerine sunmaktadır. Bu sayede müşteri gerek maaş aldığında ya da bir yerden gelecek olan parasına güvenerek ödeme haftasını belirler. Kredi kartı alırken verilen bilgiler, genel form üzerinde belirtilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde kredi kartı bankaların anlaşmalı kuryeleri tarafından isme özel olarak teslim etmektedirler. Kredi kartı ile yapılan alışverişler, alışverişin yapıldığı kuruma ya da şirkete borçlu kalınacak unsurunu içermez. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bankaya borçlanırsınız.

Kredi Kartı Başvurusunu Nasıl Yapabilirim

Kredi kartı başvurusu genel olarak banka şubelerinden yapılmaktadır. Fakat bilgisayar kullanıcısı iseniz bunu internet üzerinden de yapabilmektesiniz. İnternetten kredi kartı başvurusunu her banka kabul etmese de konumunda önemli noktada olan bankalar bu hizmeti sağlamaktadır. Örneğin; X bankasından kredi kartı almak istiyorsunuz. Google gibi büyük bir arama motorunu kullanarak ilgili bankanın resmi web sitesine gidebilir ve üst menülerden kredi kartı başvurusu seçeneğini seçerek, formda bulunan gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Son zamanlarda bankaların sunduğu hizmetlere yenisi eklenen mobil uygulamalar sayesinde de akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlardan da başvurunuzu hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Başvuru sonuçlarınız belirttiğiniz telefon numarasına SMS, kullanılan banka uygulaması aracılığı ile bilgilendirme, ya da mail adresinize sonuç alabilmektesiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Neye İhtiyacım Var

• Başvuruyu banka şubesinden yapacaksanız eğer, Kredi kartı başvuru formu
• Nüfus cüzdanı ( kimlik ) arkalı önlü fotokopisi
• Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu (orijinal şirketten alınma )
• Kendi işiniz ile uğraşan bireyseniz, vergi levhası aslı, meslek kuruluşlarının verdiği üyelik belgesi orijinal olmalıdır.
• Emekliler için, SGK kurumundan alınan SGK emeklilik belgesi aslı.
• Çalışmayan kişiler için kefil gerekebilmektedir. ( ev hanımı, öğrenciler )
Not: Bu bilgiler X bankası tarafından istenilen bilgiler olduğu için diğer bankaların isteyeceği belgeler değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple kredi kartı başvurusu yapacağınız bankanın resmi web sitesini ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Hangi Bankanın Kredi Kartı İle Çalışmalıyım

Kredi kartı almadan önce bilinmesi gereken birçok konu vardır. Özellikle bankanın hangi kurumlar ile çalıştığını araştırmalısınız. Kredi kartlarının türleri vardır. ( Platinum, Gold, Busines ) her kartın yıllık kart aidatı farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; Busines kartın yıllık kart aidatı hepsinden yüksek olabilmektedir. Alıveriş yaptıkça kazandıran para puanları olan kredi kartı seçmelisiniz. Kredi kartından çekilecek olan nakit paranın faizlerinin ne kadar olduğu önceden araştırılmalıdır. Alışveriş merkezlerinde en çok hangi kredi kartının kullanıldığı bilinmelidir. Hangi kart daha çok taksit yapıyor gibi bilgileri edindikten sonra başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Kartını Neden Kullanmalıyım

Kredi kartı kullanmanız için birçok neden vardır. Alışverişlerde sizlere inanılmaz kolaylıklar sağlamaktadır. Cebinizden nakit paranız çıkmaz. Önce alışveriş yaparsınız parasını sonra ödersiniz. Üstelik aldığınız alışverişlerinize taksitlendirme yapabilirsiniz. Faturalarınızı takip etmekten artık terfi edersiniz. Kredi kartınıza otomatik talimat vererek fatura takibi yapmayı bir kenara bırakırsınız. Zor durumlarınızda sizin bir arkadaşınız gibidir, Kimseye muhtaç olmanıza gerek yok, gerektiğinde kredi kartınızdan borç para alabilirsiniz. Kredi kartı kullanmanın eksi yönlerini de kaleme alarak bir sonraki yazımızda paylaşacağız. Merak ettikleriniz ile ilgili bilgilerin tamamı artık sayfamızda olacaktır.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here