Ana sayfa Kredi Notu Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

0
PAYLAŞ
Kredi Notu Yükseltme
Kredi Notu Yükseltme

Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

aKredi notunuz düşük bir puanda ise bankalardan kredi almak gibi konularda çok fazla zorlanabilirsiniz. Aslında kredi notunuz düşük bir değere sahip ise bütün bankalar tarafından kapılar kapanmış durumda olup faydalanmanız çok düşük olasılıktır.  Kredi notu çok gelişmiş olup bir çok kurum artık bir işlem yaparken kredi notu sorgulaması yapmakta ve ona göre iş yapmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse bir Araba Kiralama firması veya taksitle eşya satan bir mağaza bile kredi notu sorgulamakta ve ona göre ürün satışı veya hizmet vermektedir.

Kredi kartına sahip olup da kredi notu düşük olan kişiler kredi kartları sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde kredi notlarını yükseltebilirler. Bu yükselmeyi sağlamak için aşağıda bahsettiğimiz adımları uygulamanız sonucunda 1 ile 3 ay arasında kredi notunuzdaki yükselişi görebileceksiniz.

Kredi Kartlarınızı İptal Ettirip Limitlerinizi Düşürmeyin

Bir çok kredi kartı kullanıyor olabilirsiniz ve bunların bazılarını iptal ettirmek isteyebilirsiniz. Bunları yapmak yerine isterseniz en düşük limitli kartlarını iptal ettirebilir veya onların borçlarının tamamen ödeyip bir kredi kartı kullanabilirsiniz. Kredi kartlarını iptal ettirmeniz durumunda Kredi notunuzda bulunan toplam limitte düşüş olacak ve bu sebepten kredi puanınızı ve limitlerini olumsuz etkileyebilir.

Kredi Notu Yükseltme: Kredi Notunu Yükseltmek Neden Önemlidir?

Kredi Kartınızın Limitlerinizi Yükseltme Talebinde Bulunun

Kredi kartlarınızın limitlerinizi arttırmak bankalar gözünde olumlu etkiler yaratmakta olup bu onları sizin sadık müşterisi olduğunu gösterir. Bu sebepten dolayı bu olumlu davranışta direk olarak kredi notunuza olumlu olarak yansır. Ancak limitleriniz yeterli değil ve çok düzensiz ödemeler yapıp banka tarafından limitlerinizin arttırılmayacağını düşünüyorsanız limit yükseltme talebinde bulunmayınız.

Ödemelerinizi Kredi Kartı Üzerinden Yapınız

Ödemelerinizi nakit olarak yapabilirken kredi kartı ile yapıp daha fazla alışveriş harcaması yapmak sizi aktif müşteri haline getirir. Bunlara fatura, kira veya otomatik ödeme yapıp sizi eksiye düşürecek bütün durumları kredi kartı üzerinizden yapmanız sizi düzenli ödeyen konuma koyup kredi notunuzu otomatik olarak yükseltecektir.

Kredi Kartı Borcunuzun Tamamını Ödeyiniz

Sürekli yüksek yüksek harcamalar yapıp asgari tutar ödemeniz bankalar tarafından hoş bir durum olmamakta olup bu kredi notunuzu çok fazla düşürmeyeceği gibi olumsuz olarak etkilemektedir. Ancak kredi kartı borcunuzun tamamını ödediğiniz taktirde bu kredi notunuza her zaman olumlu yansır.

Sürekli olarak Kredi Notunuz Takip Ediniz

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra artık aylık olarak kredi notunuzun sorgulamasını yapabilir ve kredi notunuzda yer alan değişimleri canlı olarak izleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 ile 4 ay gözle görülür ve iyi bir kredi notuna sahip olabilirsiniz. Ancak kredi notunuz çok düşük ve bankalar tarafından kötü bir geçmişe sahip kara listeye girmiş iseniz bu kredi notunuzun iyi olması 1 ile 2 yıla kadar uzayabilir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme :  Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here