Ana sayfa Kredi Notu Kredi Kartı Alışkanlıkları Kredi Notunu Etkiliyor!

Kredi Kartı Alışkanlıkları Kredi Notunu Etkiliyor!

2
PAYLAŞ
Kredi Notunu
Kredi Notunu

Kredi Kartı Alışkanlıkları Kredi Notunu Etkiliyor!

Kredi kartınızın olması, normalden daha fazla sorumluluk taşımanıza neden olur. Ödeyebileceğiniz şeyleri karşılayacak ve yaptığınız masrafları geri ödeyecek kadar sorumlu olmanızın yanı sıra, kredi kartlarının kredi puanınız üzerindeki etkisine de dikkat edin. Bir kredi kartına başvurmaktan kredi kartını kullanmaya kadar; kredi kartıyla yaptığınız her şey, kredi puanınızı etkiler. Bir kredi kartınız olmasa bile yaptığınız kredi kartı başvuruları, kredi puanınızı etkileyebilir. Kredi kartları, kredi notunuza zarar verebilir ya da yardımcı olabilir.

Kredi notunuzun nasıl etkileneceği, onları nasıl kullandığınıza bağlı. Kredi puanı, kredi raporundaki bilgilere dayanır. Kredi Kayıt Bürosu adı verilen şirket tarafından tutulan kredi ve kredi hesaplarınızın kaydı, size borç verilen parayı geri verme alışkanlıklarınızı gösterir. Kredi limitiniz, kredi kartı bakiyeniz, ödeme geçmişi, hesap durumu ve borcunuzun ne kadarını ödediğiniz; kredi puanını etkileyen faktörlerden birkaçı. Peki, bu durumu avantaja dönüştürmeye ne dersiniz? Kredi kartı alışkanlıkları ile kredi notu yükseltme teknikleri hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Kredi Notu Sorgulama: Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Kredi Kartı Kullanmak ya da Kullanmamak

Kredi kartı olmayan bir tüketiciyseniz, kredi puanınız da bundan etkilenir. Demek istediğimiz; bankalarla hiç bir işi olmayan, hiçbir kredili ürün kullanmayan tüketicilerin kredi notunun çok yüksek olması pek mümkün değildir. Çünkü bankalar bu durumda, sizin borcunuza sadık olup olmadığınızı bilmez.

Kredi raporunuzda açık, etkin hesaplar olmazsa, bir kredi puanı da olmayacaktır. En iyi kredili bankacılık ürünü, kredi kartlarıdır. Bu da, onları iyi bir kredi geçmişi oluşturmak için iyi bir seçenek haline getirir. Kredi kartınızı doğru kullanırsanız, bu durum kredi puanınıza da yansıtacaktır.

Aylık Kredi Kartı Ödemeleri 

Son kredi kartı ödeme tutarınız kredi raporunuza dahil olsa da, kredi puanınıza dahil edilmemiştir. Kredi kartı ekstrenizde yer alan ödeme tutarı, dolayılı olarak kredi notunu etkileyebilir. Kredi limitinize göre bakiyenizin, kredi puanınıza dahil edildiğini unutmayın. Daha büyük ödemeler, skorunuzu daha hızlı düşürür ve kredi puanınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

Kredi kartı ödemelerinin zamanında olması, kredi puanınızı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Zamanında yapılan kredi kartı ödemeleri kredi notunu yükseltmeye yardımcı olurken, geç ödemeler de kredi puanını düşürür. Geç ödemeler, genellikle 30 gün dolmadan Kredi Kayıt Bürosu’na bildirilmez.

Kredi Notu Yükseltme: Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here