Ana sayfa Krediler Kredi Almanın Genel Şartları

Kredi Almanın Genel Şartları

0
PAYLAŞ
Kredi Başvurusu ve Şartlar
Kredi Başvurusu ve Şartlar

Kredi Almanın Genel Şartları

Bankadan Kredi çekebilir miyim?

Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerin başında gelen kredi kullandırma hizmetinden faydalanıp faydalanamayacağımız konusunda aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda giderek farklılaşan kredi türleri arasında ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi en çok tercih edilen kredi türlerinin başında gelmektedir. Bu yüzden sizlere kredi çıkıp çıkmayacağı konusunda bilgi verelim.

Kredi çıkması için gereke şartlar

Öncelikle iki unsur üzerinde duran bankaların önem verdiği konuların başında sigortalı olarak çalışıyor olmak veya bankalarda düzenli olarak bir hesabınızın bulunması kredi çekme konusunda sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Kredi çekme konusunda yukarda bulunan bu unsuları eğer taşıyorsanız banka sizlere muhtemel kredi verme konusunda imkanlarını sunacaktır. Ancak limit konusunda çalıştığınız kurumdan aldığınız ücret veya nakit paranızın durumu banka tarafından değerlendirildikten sonra açıklanacaktır.

Kredi Geçmişinin Yeni Kredi Başvurusundaki Etkisi

Sigortalı olarak çalışanların en az 3 ay boyunca sigortalarının kesintisiz yatması durumunda banka müşterilerine maaşlarına göre kredi limiti vereceklerdir. Bu durum esnaf olanlar içinse son 1 yıl içerisinde vergi levhası olması ve gelir olarak firmanızın kar olarak gösterilmesi gerekmektedir. Eğer firmanızın vergi levhası 1 yıldır varsa ve son 1 yıl içerisinde kar elde ediyorsanız banka sizlere kredi verme konusunda herhangi bir problem yaratmayacaktır. Bu yüzden bankadan kredi çekmeden önce bu yukarda bahsettiğimiz detayları bilmeniz sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

Kredi Sicil Notunuzu yüksek tutun

Bankaların baktığı bir diğer konuların başında Kredi Sicil Notu gelmektedir. Kredi sicil notu yüksek olan müşterilerin genellikle bankalardan kredi çekerken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadığını ve işlemlerini kolay bir şekilde hallettiklerini açıklamak istiyoruz. Bu yüzden kredi sicil notunuzun yüksek olması kredi çekerken sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

Kredi Sicil Affı Nedir? Hangi Bankalar Uygulayacak

Bireysel Kredi Notu nedir?

Emekliye Kredi Veren Bankalar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here