Ana sayfa Kosgeb KOSGEB Kredisi Nereden Nasıl Alınır?

KOSGEB Kredisi Nereden Nasıl Alınır?

1
PAYLAŞ
KOSGEB Kredisi nereden nasıl alınır? Başvuru Şartları neler
KOSGEB Kredisi nereden nasıl alınır?

KOSGEB Kredisi Nereden Nasıl Alınır?

İş yeri açmak için en hızlı ve güvenilir yol olan Kosgeb kredisi almak isteyen çok, nereye başvurulacağını bilen kimse yok. İnternet ortamında ve eşten dostan duyulan bilgilerde neredeyse birbirini tutmuyor. Girişimciler güzel fikirlerini düşünceleri maddiyat nedeniyle çöpe atmak zorunda kalıyor. Sizde bu yatırımcılardan biriyseniz ya da işinizi daha da büyütmek istiyorsanuz Kosgeb’den hibe alarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet destekli kredi olarak geçtiği için ödeme yolları da oldukça kolaylaştıran Kosgeb kredisi nasıl alınır? Nereye başvurulur, kosgeb hibe kredi başvuru gibi makaleler tam olarak bilgilendirme yapamıyor. Tüm bu soru ve sorunlarınızı giderebilmek için sizlere bu makelemizi yazdık. İlk olarak KOSGEB nedir nereye ve kime hibe verir bu soruların cevaplarını eksiksiz almak gerekir.

KOSGEB Hangi Sektörlere Verilir? Hangisine Verilmez

Kosgeb, hibe kredisi her iş açmak isteyene verilmez. Özellikle kesinlikle vermediği sektörler ve genelde hibe verdiği sektörler mevcuttur. Kosgeb kredisiyle hayvancılık kredisi arasında fark olduğu bilmek gerekir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımlarına KOSGEB verilmez. Ayrıca kesinlikle rentacar açanlara, alkollü içecek satanlara, kredili araç otomobil otobüs alımlarının tümüne KOGGEB kredisi verilmez.

KOSGEB kredisi desteklenen sektörler tüm onarım işlemleri (kişisel eşyalar, ev eşyaları, araç ve gereçler), Kuaförlük ve güzellik salonları, Cenaze işleri faliyetleri, Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence, Spor, İdari destek faaliyetleri, Mesleki, Bilimsel ve teknik faliyetler, Finans ve sigorta faaliyetleri, Bilgi ve iletişim, Konaklama ve Yiyecek hizmetleri, Ulaştırma ve Depolama, Toptan ve perakende ticaret; Motorlu kara taşıtlarının ve motosiklerin onarımı, İnşaat, Su temini, Elektrik, Gaz, Buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı olarak belirlenmiştir. Sizinde bu sektörlere yönelik işiniz olduğun düşünüyorsanız başvuru yapabiliyorsunuz.

KOSGEB Kaç Para hibe veriyor?

Kosgeb 50.000 TL karşılıksız geri ödemesiz olarak hibe verirken, 100.000 TL sıfır faizli hibe kredi veriliyor. (100.000 TL faizsiz olarak geri ödeniyor)

KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları neler?

KOSGEB’den kredi almak için ilk olarak Girişimcilik Eğitimine katılarak sertifika almak gerekiyor. Bu şartı gerçekleştirmeden başvuru yapma ihtimaliniz kalmıyor. Kurslar İşkur tarafından 32 saatte tamamlanıyor.

KOSGEB 50.000 TL Nakit Mi Ödüyor?

KOSGEB girişimcilere nakit para vererek işini kurmasını sağlamıyor. Verilen hibe kredilerini işyeri kuruluş sermayesi olarak değildir, büyütmek ve desteklemek için veriliyor. İşinizi kurup yapacağınız tüm harcamaları faturalandırarak KOSGEB tarafından ödemesini alabilirsiniz. Erkek iseniz %70 oranında bayan iseniz %90 oranında destek alabilirsiniz.

Kosgeb’in parayı nakit olarak verme ihtimali yoktur. Faturalandırdığınız giderler için ödeme yapılır. Ayrıca hizmet aldığınız firmaya ilk siz ödemeden KOSGEB direk parayı size aktarmadan karşı tarafa aktarabilir.

KOSGEB Kursu ne zaman? Başvuruları nereden Yapılır?

Kosgeb tarafından girişimcilik kursu Türkiye üzerinde tüm illerde verilemktedir. Resmi internet sitesi kosgeb.gov.tr adresinden Eğitim Duyuruları kısmından takip edebiilirsiniz.

2018 Yılı Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here