Ana sayfa Konut Kredileri Konut Kredisi KDV Geri Alma

Konut Kredisi KDV Geri Alma

3
PAYLAŞ
Konut Kredisi KDV Geri Alma

Konut Kredisi KDV Geri Alma

Finansal kiralama tekniğini kullanarak ev alanlar, sizden alınan KDV giderlerini geri tahsil edebileceksiniz. Bu prosedürü yapmak için dilekçe ile başvurmanız gereklidir. Çektiğiniz kredinin meblağsına göre müracaatı şu makamlara yapmanız gereklidir.

Tüketiciler Birliği Başkanı MAHMUT ŞAHİN, finansal kiralama tekniği ile konut alan kişilerin, KDV ödememesi gerektiğini söyleyip, teminat gösterip kredi çekenlerin ve ya finansal kiralama ile ev alanların verdikleri KDV’yi geri alabileceklerini dile getirdi.

Yakın Zamanda 150 metre kare üzeri evlerden alınan %18 KDV oranı, %8’e düşürülmüş gerek ev alacaklar, gerekse ev satacak olanlar bu duruma çok memnun olmuştu.

Konut Kredisi KDV Geri Alma

Konut Kredisinden KDV Oranı Geri Alınabilir

Eğer evinizi paranız ile değil de, finansal kiralama tekniği ile satın aldıysanız, (FİRMALARIN KULLANDIĞI FİNANSAL KİRALAMA) aldıysanız, faydanıza olacak durumlar söz konusudur. Bankalar ev almak isteyen kişilerin her birinden konut kredileri için katma değer vergisi almaktalar. Şayet KDV ödemiş iseniz, bu KDV miktarını bankadan geri alabilirsiniz. Her ne kadar da %8-18 gibi rakamlar ufak gibi görünüyor olsa da, bu miktar yüksek konut kredisi alındığı zamanlarda olabildiğince yüksek rakamlara ulaşıyor.

Kredi borcu yapılandırma adlı yazımızda, faiz oranlarının düşüşü ile kredi faizinin nasıl düşürüldüğü anlatılmıştır.

Evini finansal kiralama tekniği ya da aldığı konutu teminat göstererek alan tüketiciler KDV’den muaf olacaklarını bilmelidirler.

Böylece kredi ile ev alan kişiler KDV’den muaftır ve bu olay ister Tüketici Mahkemelerine, isterse hakem heyetlerine müracaatlar ile geri alınabilir. Eğer KDV miktarı 2320 liraya kadar olur ise Kaymakamlık Hakem Heyetine, 2320 TL. 3480 TL miktarları arasında ise İl Hakem Heyetlerine, 3480 lira ve daha fazla ise Tüketici Mahkemelerine müracaat edebilirsiniz.

İnternet üzerinden, en düşük faizli düzenleme ve Refinansman (faiz düşürme) kredilerini araştırabilirsiniz.

Konut Kredisi KDV Geri Alma

Konut Kredisi Faiz Oranları: Banka Konut Kredisi Faiz Oranları  2018

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here