Ana sayfa Konut Kredileri Konut Kredisi Hangi Bankadan Nasıl Alınır

Konut Kredisi Hangi Bankadan Nasıl Alınır

0
PAYLAŞ
Konut kredisi başvurusu
Konut kredisi başvurusu

Konut Kredisi Hangi Bankadan Nasıl Alınır

Hayalindeki eve sahip olmak isteyen bireylerin çoğu zaman birikimleri yoktur. ya da uzun süre kira ödemek zorunda kalarak hiç birikim sağlayamamaktadırlar. Bankalar ve diğer finans kuruluşları bu konuda özellikle bankalar alternatif konut kredileri sunmaktalar. Herkesin bütçesine göre ayarlamalar ve çeşitlendirmeler yapmaktalar. Bazı bankalar kira öder gibi konut kredisi vadelerini düzenlemekteler.

Yani konut kredisi alan ve  ev sahibi olan insan sayısı son yıllarda artış göstermiştir.

Bankalar 120 ay hatta 240 aya kadar konut kredisi vadeleri yapmaktalar 2017 yılı için faiz miktarı 0,80 puandır. Bankalar konut kredisi borç ödeme devamınca hayat sigortası, DASK, (zorunlu deprem sigortası) konut sigortası yapmaktalar.

Ülkemizdeki her banka kendi belirledikleri ve bankalar kredi kanunları çerçevesinde konut kredisi vermekteler

Konut kredisi faiz türleri şunlardır

  • Sabit faizli konut kredisi: faiz oranlarının sürekli oynaklık gösterdiği şu günlerde en fazla tercih edilen konut kredi faiz sistemidir. Bankaların faiz ve vade uygulaması sabittir. Her ay aynı tutar ve faiz ödenecektir.
  • Değişken faizli konut kredisi: yaşanan ekonomik değişiklikler ve enflasyona göre bankaların faizlerini değiştirdikleri bir uygulamadır. Faizler yükselebilir de düşebilir de bu sistem fazla rağbet görmemektedir.
  • Düşen artan faizli konut kredisi: belirlenen zamanlarda faizin artması yad a düşmesidir. Önceleri yüksek faizle ödeme yaparsınız sonralı düşük faizle borcunuzu kapatırsınız

Konut Kredisi: Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Bankalar tarafından istenen belgeler nelerdir?

  1. Bankalar tarafından verilen başvuru belgesi
  2. T.C. kimlik belgesi, ehliyet fotokopisi
  3. Gelir belgesi
  4. Serbest çalışanlar için bağlı oldukları meslek odalarından alınan üyelik belgesi fotokopisi
  5. Konutun tapu belgesi fotokopisi
  6. Bankaların istediği diğer evraklar

Konut kredisi Hangi bankadan nasıl alınır? Sorunuza cevaben gelir durumu olan kredi notu iyi olan T.C. vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalardan konut kredisi alabilir. Kanunlarımıza göre 18 yaşını doldurmamış kişilere konut kredisi verilmez.

Her bankanın vade ve faiz oranları farklıdır. Bankaların İnternet şubelerine ya da bizzat banka şubelerine giderek konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konut Kredisi: Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here