Ana sayfa Konut Kredileri Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

1
PAYLAŞ
Konut Kredisi
Konut Kredisi

Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüz koşullarında borçlanmadan veya kredi çekmeden ev sahibi olmak gerçekten çok zor bir hal almış durumda. Doların Türk lirası karşısındaki yükselişi sadece ev almak konusunda değil her alanda vatandaşın elini kolunu bağlamış bir şekildedir. Bir şekilde ev sahibi olmayı başaran kişi ya konut kredisi çekmiştir ya da çok büyük bir borç altına girmiştir. Konut kredisi çekmekte belli bir geliri ve bütçeyi beraberinde getirdiği için bankalar her başvuran müşterisine konut kredisi verememektedir. Konut kredisi vereceği kişilerde birkaç kritere bakarak krediyi onaylamaktadır.

Konut Kredisi Kimlere Verilebilir?

Konut kredisine başvuracak kişiler ikametgah, gelir durumunu gösterir belge, kimlik fotokopisi ve satın alınacak konutun tapu bilgilerini krediyi alacağı bankaya vermeleri gerekmektedir. Banka bunları alıp inceleyecektir. İncelerken müşterinin kredi notuna bakılır kredi çekmesi için yeterli mi diye. İkinci bakacakları durum gelir durumu dur. Gelir durumu Kredi taksitlerini ödeyecek yükseklikte olmalı ki müşteri geri ödeme noktasında zorluk çekmesin. Krediyle satın alınacak evin tapu bilgilerinden evin fiyatı ve ev için ne kadar kredi verilebileceği banka tarafından belirlendikten sonra eğer sonuç olumlu olursa konut kredisi verilir. Verilecek kredi evin tamamını alacak miktarda mı olur veya bir kısmını karşılar o tamamen talep edilen kredi miktarına, satın alınacak evin fiyatına bağlı bir durumdur.

Konut Kredisi: Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Kredi notu düşük olan kişiler, daha önce kredi çekmiş fakat ödeyememiş ve bundan dolayı hakkında takip kararı çıkmış banka müşterisinin konut kredisi başvurusu onaylanmaz.

Konut Kredisi
Konut Kredisi

Konut Kredisi İçin Belirlenen Vade Miktarları Nelerdir?

Konut kredisi için belirlenen vade seçenekleri satın alınacak evin fiyatına ve talep edilen kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Evin fiyatı çok yüksek bir meblağa denk geliyorsa bazı bankalar evin tamamını satın alabilecek miktarda değil de ancak bir kısmını karşılayacak şekilde kredi sağlayabilir. Her bankada bu durum değişkenlik gösterir. Vade miktarlarına gelince son değişikliğe göre konut kredileri için belirlenen vade miktarları 48 aya kadardır. Krediyi alan kişi 48 aya kadar kredi taksitlerini eksiksiz bir şekilde ödemelidir

Konut Kredisi Dikkat : Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here