Ana sayfa Kredi Notu KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkarılır

KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkarılır

1
PAYLAŞ
KKB Kredi Risk Raporu 
KKB Kredi Risk Raporu 

KKB Kredi Risk Raporu 

Bankalar tüketicilerin kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına pek çok kampanya düzenlemekte ve tüketicilerin bu ürünlerden yararlanmalarını sağlamaktadırlar. Ancak tüketicilerin bu ürün ve hizmetlerden yararlanabilmesi için finansal sicillerinin temiz olması ve kredi notlarının bankaların kabul gördüğü seviyede olması gerekmektedir. Bankalar kredi risk raporu sorgulama ve kredi notu öğrenme işlemi yaparak bu koşullar hakkında fikir sahibi olmaktadır. Bu noktada da pek çok birey KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkarılır hususunda araştırma yapmaktadır. Ayrıca kredi risk raporu bilgileri dahilinde de tüketicilerin kullanacak olduğu kredi tutarı ve kredi kartı limiti oranını da belirlemektedirler. Bu nedenle kişilerin kendi finansal durumu hakkında bilgi sahibi olarak başvuru yapması ve kredi tutarını belirlemesi büyük ölçüde önemlidir.

Risk Raporu Nedir?

KKB Kredi Risk Raporu Nasıl Çıkarılır

2012 tarihi itibari tüketicilerin bilgisine de sunulmakta olan sorgulama platformu yalnızca üye bankalar tarafından erişilebilmekteydi. Ancak bu tarih itibari ile bireyler de sorgulama platformu üzerinden KKB kredi risk raporlarına ulaşabilmektedirler. Risk raporu içerisinde kişilerin ve kurumların bankacılık sistemleri içerisinde yer alan kredili ürünlerine ait borçları, limitleri ve ödeme performansları yer almaktadır. Tüketicilerin mevcut borçlarını vadesi içerisinde ödeyip ödemediği, mevcut borç durumu, yasal takibe olan borcu bu rapor içerisinde yer almaktadır.

Sorgulama platformu üzerinden risk raporları tüm üye bankaların şubeleri üzerinden ve birtakım bankaların internet şubeleri ve ATM’leri üzerinden çıkarılabilmektedir. Ancak daha sonrasında KKB kredi risk raporu sorgulama işlemi KKB’nin web adresi üzerinden ve Findeks sorgulama sayfası üzerinden çıkarılabilmektedir. Bu işlemler için de findeks üzerinden yapılan sorgulamada 2.3 TL talep edilmektedir. Daha öncesinde rapor alınmış ise bu raporu ücretsiz olarak findekse giriş yaparak görmek mümkündür. KKB’nin web adresine üye girişinin yapılmasının ardından risk raporu çıkarılabilmektedir. Kurumsal ve bireysel üyelikler için ayrı üyelik işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sayfa içerisinde üyelik paneline giriş yapılmasının ardından rapor işlemleri menüsü üzerinden kredi risk raporu öğrenilebilmektedir. Ayrıca SMS ile de kredi risk raporu öğrenmek mümkündür.

Risk raporları finansal performansların en doğru şekilde ifade edildiği kredi notunun yanı sıra geçmiş ödeme hareketlerini ve güncel finansal durumu da göstermektedir. Bu koşulların en iyi değerlendirildiği detaylı bilgilerin barındığı risk raporları ticari ilişkilere de kişilerden sıklıkla istenebilmektedir.

Risk Raporuna İtiraz Etmek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here