Ana sayfa Harcamalar Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

0
PAYLAŞ
Harçlık Avansı Nakite Çevirme
Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık avans, üniversite öğrencileri tarafından alınan öğrenim kredisidir. Genç Bank Kart ile Ziraat Bankası ATM’lerinden alınıyor. Öğrenim kredi KYK kredi olarak adlandırılır. Öğrenciler 425 TL olan bu parayı her ayın 6’sı ya da 10’unda alır. Genç Bank Kartta her ay 425 TL yatar ancak harçlık avans özelliği aktifse, ekstra 375 TL para olur. Kartınızda para kalmadığında harçlık avans hesabında bulunan para kullanılır. Harçlık avans özelliği ile internet üzerinden ve mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Bu para nakit olarak çekmeniz mümkün değil.

Harçlık Avans Nasıl Açtırılır?

Kartını yeni alan kişilere harçlık avans özelliği açık olarak gelir. Harçlık avans özelliği aktif değilse, Ziraat Bankası şubelerine giderek açtırabilirsiniz.

Harçlık Avans Hesap Hareketleri Nasıl İncelenir?

Ne kadar harcama yaptığınızı ya da kalan bakiyeyi banka ATM’sinden ya da cep telefonunuzun mesaj bölümünden büyük harflerle HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp, 4747’ye mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.

Harçlık Avans Harcamaları Nasıl Ödenir?

Yaptığınız harcamalar öğrenim kredinizden otomatik olarak düşer. 425 TL aylık öğrenim kredisi alıyorsunuz. Harçlık avans hesabınızdan 50 TL harcama yaptığınız. Öğrenim krediniz önümüzdeki ay 375 TL yatacaktır.

Harçlık Avansı Nakite Çevirmenin Yöntemleri

Altın almak

Harçlık avansınız ile altın alıp, satabilirsiniz. Bir kuyumcudan avans limitiniz kadar altın alacağınızı söyleyin. Aldığınız altını tekrar kuyumcuya satın. Al sat işlemlerinde tutarlarda değişiklik olacağından geri alacağınız para 350 TL ile 360 TL arasında olacaktır.

Diğer bir yazımızda ise harçlık avansı nakite çevirme yollarını yazdık.Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mahalle Marketiyle Anlaşma Yapmak

Markette yapılan harcamalarda siz kartınızı kullandırabilirsiniz. Alışveriş ücreti kadar para alabilirsiniz. Esnaf bu işlemi yapar ancak komisyon ister. 375 TL’lik harcama için alacağınız geri para 350 TL olabilir.

Arkadaşlarınızın Hesaplarını Ödeyin

Arkadaşlarınızla cafelere gidip çay, kahve içebilir ya da restorantlarda yemek yiyebilirsiniz. Bu ücretleri karttan çekip, nakit parayı arkadaşınızdan alabilirsiniz.

Alışveriş Yapıp İade Etmek

Alışveriş sitelerinden harcama yaptıktan sonra iade edebilirsiniz. Harcama tutarını nakit alabilirsiniz. İade süreci bazen kısa, bazen de bir hafta sürebilir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar adlı makalemizi okuyabilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here