Ana sayfa Kredi Notu Findex Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findex Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

0
PAYLAŞ
Kredi Notu Sorgulama
Kredi Notu Sorgulama

Findex Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notu ya da bir diğer adıyla kredi puanı; banka müşterilerinin kredi talebinde bulunması, kredi kartı istemi ya da kıymetli evrak olarak bilinen ürünlerin kullanılmasında; müşterilerin karşısına çıkan ve bankaların bu nota göre müşterilerini değerlendirdiği bir puanlama sistemidir. Kişiler, kredi notlarını yeni dönem ile birlikte artık kendileri de öğrenebilmektedir. Önceden Kredi Kayıt Bürosu tarafından yapılan bu işlemi artık kişiler, bireysel olarak yapabilmekte ve bunun için de Findex E kayıt olmaları gerekmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken Findex kredi notu sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmektir.

Findex Kredi Notu Sorgulama

Findex kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için yapılması gerekenler;

  • Findex’in internet sayfasına girmek,
  • Açılan ekranda kişinin karşısına gelecek; Findeks Kredi Notunu Anında Öğren kısmına gitmek,
  • Yazı yanında bulunan kısma; T.C. kimlik numarasını girerek sorgula demek,
  • Gelen ekranda, kişiden istenen kimlik ve kişisel bilgileri ve aktif olarak kullanılan cep telefonu numarasını girmek,
  • Mesajda gelecek kodu; ekranda uygun yere girilmesi ve sorgulama yapılması ile kredi notu sorgulanmış olacaktır.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kişilerin bankalar ile olan finansal ilişkilerini belirleyen kredi notu için en çok merak edilen soru; Findeks kredi notu kaç olmalı sorusudur. Findeks kredi notunun en yüksek puanı 1900’dür. Kredi notunun değerleri 1-1900 arasında değişmekte ve kişinin kredi notu 1900 puana yaklaşmasıyla daha risksiz hale gelmektedir. Kredi değerleri ise;  0-699 arası puan en riskli grubu, 700-1090 arası puan orta riskli grubu, 1100-1499 arası puan az riskli grubu, 1500-1699 arası puan iyi grubu, 1700-1900 arası puan çok iyi grubu tanımlamaktadır.

Kredi Notu Öğrenme: Cep Telefonu İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Bankalarla olan ilişkileri belirleyen kredi notunu öğrenmenin birkaç yolu vardır ve bu noktada kişilerin ilk sorduğu soru kredi notumu nasıl öğrenebilirim olmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu’na ait bir marka olan Findeks’e üye olup belirli bir ücret karşılığında kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştirilebilinir. Bir diğer yol da;birçok bankanın müşterilerine sunduğu kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmaktır.

Kredi Notu Yükseltme: Kredi Kartı ile Kredi Notu Yükseltme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here