Ana sayfa Konut Kredileri Ev Kredi Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

Ev Kredi Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

1
PAYLAŞ
Ev Kredisi
Ev Kredisi

Ev Kredi Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

Birçok kişinin ev sahibi olmak için beklediği önemli konulardan biri Ev kredisi faiz oranlarıdır. Ev kredisi ile işi olan hemen herkes Ev kredisi faiz oranları ne zaman düşer 2018 yılında rahatça kredi alınabilir mi şeklinde araştırmalar yapmaktadır.

Ev kredisiyle ilgili kapsamlı araştırmaların ve düzenlemelerin yapıldığı önceki yıllarda Ev kredi faizleri düştü ve birçok kişi kısa süre içerisinde ev sahibi oldu. Yalnızca birkaç ay sonra tekrar yükselen faiz oranları, Ev kredisi konusunda endişe edilmesine neden oldu. Bugün pek çok kişinin aklında 2018’de Ev kredileri ne olur sorusu yer almaktadır.

Ev Kredi Faiz Oranları Düşecek mi?

Ev kredi faiz oranlarıyla ilgili yapılan açıklamalar sonucunda kredi oranlarının hızla yükselişe geçeceği öngörülmektedir. Yükselen faiz oranlarının yanında eski faiz oranlarının çok düşük kalacağı bilinmektedir. Dolayısıyla Ev kredisi çekmek isteyen kişilerin faiz oranlarını göz önünde bulundurarak adım atmaları önerilmektedir. Herhangi bir düşüşün beklenmediği süreçte herkesin temkinli adım atması önemlidir.

Her geçen gün inşaat sektörünün geliştiği Türkiye’de Ev kredisinin bu denli büyümesi, gelişmeyi de yavaşlatacak gibi görünmektedir. Dolayısıyla ev sahibi olmak isteyen hemen herkesin tüm bu çerçeveye dışarıdan bakabiliyor olması gerekmektedir.

Ev Kredisi
Ev Kredisi

Ev Kredi Faiz Oranları Ne Zaman Düşecek?

Ev kredileri düşer mi 2018 yılının en çok sorulan sorularından biridir. Kredilerin tam olarak ne kadar yükseleceği tahmin edilemese de yıl sonuna doğru düşüşleri destekleyecek planlamaların yapıldığı dikkat çekmektedir. Devletin, emlak sektörü üzerinde kontrolü ele alması ve Merkez Bankası’nın faiz politikasını gözden geçirmesi sonrasında Ev kredilerinin faiz oranlarında azalmalar olacağı düşünülmektedir.

Konut Kredisi Faizleri: Banka Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Ev kredilerinde faiz oranlarının kontrol dışına çıkması sonucunda pek çok kişinin ev hayalinin ertelenmesi, devletin müdahale etmesini gerekli kılmaktadır. Yapılan açıklamalar sonucunda, devlet kontrolünde faiz dengesi oluşturulmasıyla oranların düşeceği amaçlanmaktadır. 

2018 Yılında Ev Kredisi Faiz Oranları Düşer mi?

2018 Ev kredisi faiz oranlarına göz gezdirildiğinde ilk 6 ayda ciddi yükselişin göze çarptığı görülmektedir. 2018 yılında arttığı iddia edilen faiz oranlarının, 2017 yılında daha da fazla olacağı dikkat çekmektedir. Bu durumun yaşanması ihtimaline karşın ev almak isteyen kişilerin önce bekleyip piyasa araştırması daha sonra kredi çekmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Tüm bankalara başvurup derin bir araştırma yaptıktan sonra Ev kredisinin alınması en sağlıklı olandır. 2018 yılında Ev kredisi almak isteyenlerin yıl ortasına dek beklemeleri önerilmektedir. Yıl ortasındaki düşüşle kredi çekilip ev sahibi olunabilecektir.

Ev Kredisi
Ev Kredisi

Ev Kredi Faiz Oranları Ne Kadar Olacak?

Ev kredi faizlerinin 2017 yılında en düşük yüzde 1,05 olarak gerçekleştiği bilinmektedir. Sonrasında hızla yükselen Ev kredisi faiz oranları çok daha farklı profil oluşturacak gibi görünmektedir.

Ev kredi faiz oranlarının net olarak yüzde kaç oranında değişim sergileyeceği bilinmemektedir. Değişimler sonrasında kişilerin krediye en az faizle geri ödeme sağlaması amaç edinilmektedir. Bu konuda yetkililerin yapacağı görüşmelerle net bir ifade kullanmak mümkün olacaktır.

Konut Kredisi DİKKAT :  Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merkez Bankası’nın belirlemiş olduğu faiz oranları bankaya göre değişiklik gösterse de en az faiz oranı ile en fazla faiz oranı araştırılıp bu doğrultuda kredi çekilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Ev Kredisi
Ev Kredisi

Ev Kredisi Faiz Oranları Yapılandırma Durumu

2018 Ev kredisi faiz oranları ile ilgili yapılan araştırmalar sonuç vermeye başlamaktadır. Daha önce Ev kredisi çekmiş olan ancak faiz oranı yüksek olduğu için yapılandırma bekleyen binlerce kişi yeni düzenleme sonuçlarını beklemektedir. Ev kredisi alanında yapılan %0,01’lik bir faiz oran değişimi dahi ödenecek kredi tutarı üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Yapılandırma bekleyen binlerce kişi indirimi ve yapılacak olan faiz düzenlemelerini izlemektedir. Ev kredisini almış ve daha yeni ödemeye başlayacak olan kişiler yapılandırmalar sonucunda kredilerinin faiz oranlarını düzenleyebilirler. Kredisinin birçoğunu ödemiş olan kişiler de yapılandırmanın avantajlarından az da olsa faydalanabilirler.

Ev Kredisi Faiz Oranlarının Düşük Olmasının Önemi

Ev kredisinin faiz oranları düşük olduğunda birçok kişinin ev alabilme şansı artmaktadır. Faiz oranlarının yükselişe geçmesi, kişinin çektiği kredinin üzerine binlerce lira daha ödemesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle aradaki farkı en aza indirebilmek oldukça önemlidir.

Ev Konut Kredisi: Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Uzun yıllarca çalışıp para biriktiren üzerine Ev kredisi çekip evinin parasını tamamlamak isteyen pek çok kişi, faiz oranları nedeniyle geri adım atabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması adına kredinin faiz oranlarında düşüş gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Ev Kredisi
Ev Kredisi
Ev Kredisi En Düşük Faiz Oranı Hangi Bankadadır?

Ev kredisine ihtiyaç duyan ve faiz oranları nedeniyle tedirginlik yaşayan kişilerin piyasa araştırması yapması son derece önemlidir. Piyasada özellikle devlet bankalarının bu konuda daha esnek davrandığı dikkat çekmektedir.

Halkbank birkaç yıldır en düşük Ev kredisi faizine sahip banka unvanına sahiptir. Ev kredisi almanız gerektiğinde Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankaları tercih edebilirsiniz.

Devletle anlaşmış olan bankalar, kredi faizleri konusunda daha kontrollü ve yardımcı olabilmektedir. Bu nedenle son dönemlerde hemen her kredi alanında önce devlet bankalarında yoğunluk olduğu dikkat çekmektedir.

Yapılan faiz düzenlemeleri sonucunda devlet bankalarının önce deneme yapıp uygulamaya başladığı bilinmektedir. Ev kredisi alacak olan kişilerin faiz oranlarını bu şekilde kontrol etmesi, bu bankalardan alıp başlaması önemlidir. Oranların düştüğü herhangi bir bankadan kredi çekmek çok daha karlı bir alışveriş sağlayacaktır.

Konut Kredisi KDV Geri Alma  Konusu sizin için çok faydalı olacaktır mutlaka inceleyin.

Kredi Notu Öğrenme Sorgulama   Makalesinden kredi notunuzu öğrenebilir ve kredi alabilme durumunuzu daha detaylı görebilirsiniz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here