Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

2
PAYLAŞ

2018 Ev Konut Kredisi Faiz Oranları

Bankalardan kredi almak isteyen vatandaşlar için Konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait rakamları hazırladık. Konut kredisi hesaplama örneklerine bakabilir, karşılaştırmalı olarak sunulan faizleri görebilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler konut kredisi faiz oranları 2018 yılı rakamlarını inceleyerek, bankaları karşılaştırarak İdeal faizli kredi aramaktadır. Bizde vatandaşlarımızın daha makul faizlerle kredi alabilmeleri için sitemiz üzerinde sıklıkla bankaların faiz oranlarını inceleyerek İdeal faizli kredileri sunuyoruz. Bu yazımızda en fazla tercih edilen bankaların 2018 yılındaki kredi faizlerini karşılaştırarak hazırladık. En makul faizli konut kredisini bulmak için bu yazımızda bulunan tabloları inceleyebilirsiniz, ilgili bankanın konut kredisi sayfalarına bakabilirsiniz ve İdeal faizli konut kredisine müracaat yapabilirsiniz.

2018 EV KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ev almak isteyen kişiler bankalara konut kredisi için müracaat yapıyorlar. Bilinçli bir tüketici olarak oranları karşılaştırmadan kredi müracaatı yapmak yanlış bir seçim olacaktır. İnternet siteleri üzerinden bankaların kredilerini karşılaştırabilir, İdeal faizli konut kredisini seçebilir ve banka şubesine giderek anında kredi müracaatınızı yapabilirsiniz. Konut kredisi alabilmek için iyi düzeyde kredi notunuz olması gereklidir. Bunun yanı sıra aylık derli toplu ve belgelenebilir bir geliriniz olmalı, kredi siciliniz de temiz olması gereklidir. Bu şartlara sahipseniz bankalardan basitçe konut kredisi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Dikkat : Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2018 Yılı Konut Kredisi Faiz Oranları

Geçtiğimiz günlerde en düşük oranlı faizli konut kredisi 1,15’iken, yakın zamanda yapılan çalışmalar vasıtası ile konut kredisi faizlerinde indirim yapıldı. Ziraat Bankası’nda 500 bin TL’ye kadar konut kredisi faiz oranı 0,98’e düştü.

Banka Konut Kredisi faiz oranları 2018

Ziraat Bankası                 0,98

Vakıfbank                         0,95 – 1,23

Halkbank                          1,16

İNG Bank                          1,22

Garanti Bankasi              1,39

QNB Finansbank            1,29

Is Bankasi                         1,21

Akbank                              1,34

Teb                                    1,35

Burgan Bank                    1,37

Denizbank                      1,47

Anadolubank                   1,50

Konut Kredisi: Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Yukarıdaki tabloda bulunan faiz oranları 2018 yılına ait veriler, bankaların web sitesinden alınmış olup, 80.000 TL – 120 ay (10 yıl) olacak biçimde hesaplanmıştır. Bankalarda ev kredisi faiz oranları vade sayısı ya da kredi miktarın değiştikçe, faiz oranları da değişebilmektedir.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bir bankadan kredi alabilmek için ilk önce alacağınız eve karar vermeniz gereklidir. Alınacak eve karar verince evin tapu fotokopisi ve kimlik belgenizle birlikte banka şubesine giderek müracaat yapabilirsiniz. Konut kredisi müracaatı sonrasında banka ilk olarak müracaat yapan kişinin kredi notu ve banka sicili, geliri gibi bilgileri kontrol ettikten sonra müracaat 2. aşamaya geçilir. İkinci aşamada ise banka eve ekspertiz göndererek evin eğerini belirler. Banka evin değerini %70’ine kadar kredi vermektedir ve Bddk tarafından bütün bankalarda uygulanmaktadır. Örneğin 100.000 TL piyasa değeri olan bir eve banka en çok 70.000 TL konut kredisi verebilmektedir. Bundan fazla kredi alabilmek olası değildir, zira bu yasal zorunluluktur. Yani evin değerinin %30’unu peşin vermek zorundasınız. Kalan %30 için de (şayet kredi limitiniz yetiyorsa) ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Aşağıda bir kaç bankanın konut kredisi faiz hesaplama örneklerini görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye’nin en köklü devlet bankası olan Ziraat de her zaman düşük faizlerle konut kredisi hazırlanmaktadır. Güncel kampanyaları devam eden Ziraat Bankası’nda makul faizlerle kredi almak istiyorsanız en yakın şubesine gidebilirsiniz. Yakın zamana kadar Ziraat’te faizler 1,15 civarında olsa da, Başbakanın çalışmalarından sonra 0,98’e kadar faizler düşürüldü. Hükümet yaptığı hamle ile ekonomiye canlılık getirmeyi hedefliyor. Ziraat Bankası’ndan sonra öteki bankaların da faizlerini düşürmesi bekleniyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları: Banka Konut Kredisi Faiz Oranları  2018

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Devlet bankalarında İdeal faiz oranı olduğundan kaynaklı Vakıfbank’ı ikinci sıraya yerleştirdik. Vakıfbank ev konut kredisi faizi 2018 yılında 0,96’ya düşürülmüştür. (Faiz miktarı  vade ve miktara göre 0,96 – 1,21 arasında değişiklik göstermektedir.) Vakıfbank’ta 50.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi için 1,21 faiz oranı çıkmakta ve aylık olarak 792 TL ödeme görünmektedir. Yine Vakıfbank’ta 100.000 TL 120 ay vadeli kredisi için faiz oranları 1,21 aylık taksit miktarı ise 1584 TL olmaktadır.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank’ta da makul faizler ile konut kredisi teklifleri verilmektedir. QNB Finansbank’ta faizler 2018 yılında 1,29 olarak gözükmektedir. 60.000 TL 120 ay konut kredisi için aylık taksit miktarı 985 TL çıkmaktadır. Bu yazımız aracılığıyla sizde konut kredisi faiz oranları 2018 yılına ait bankaları karşılaştırarak gözlemleyebilirsiniz. En makul konut kredisi faizini belirleyerek kredi müracaatınızı yapabilir ve istediğiniz evi alabilirsiniz.

Konut Kredisi : Konut Kredisi Hangi Bankadan Nasıl Alınır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here