Ana sayfa Ev Hanımlarına Krediler Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0
PAYLAŞ
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi almak ve başvuru yapmak artık çok kolay. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bankalar arası rekabet ve müşteri sayısını çoğaltmak ve doğru hizmet için bankalar ev hanımlarına kredi veriyor. Ev hanımları, öğrenci, işsiz kişiler, gelirinizin olmaması bu kişiler bankalar tarafından gelir belgesi olmayan tüketici olarak tanımlanmaktadır. Yapacağınız başvuru ve alabileceğiniz kredi ihtiyaç kredisi olacaktır.

Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi?

Ev hanımlarının geliri olmadığı için kredi alabilir mi? Bu soru hep sorulmuştur. Banka tarafından istenilen şartlar sağlandığında kredi alabilir. Kredi başvurusu yapıldığında banka sizi ev hanımı değil, çalışmayan kişi olarak değerlendirecektir. İşiniz olsun ya da olmasın kredi notunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi notuna bakılarak, ön değerlendirme yapılmış olur.

Kredi notu: daha önce bankalar ile işlem yapmış, kredi ya da kredi kartı kullanmışsanız buna ait referans puanıdır. Yaptığınız işlemler neticesinde ödemelerinizin zamanında yapılmış ya da yapılmaması kredi notunu etkiler. Bankaların yaptığı işlemler bir havuzda toplandığı için tüm bankalar sizin daha önce bankalarda yapmış olduğunuz işlemleri görecektir. Ödemelerinizi zamanında yapmışsanız kredi notunuz yüksek, ödemeleri zamanında yapılmamış, olumsuz olaylar yaşanmışsa kredi notunuz düşük olarak değerlendirilecektir.

Örnek verecek olursak: kredi notunuz 1.500 ya da üzerindeyse, bankanın diğer şartlarının bazılarını karşılamasanız bile, büyük ihtimal kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlanacaktır. Kredi notu ödeme durumunuzu anlatır. Kredi notunuzun yüksek olması bankalara güven veriyor.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Yukarıda da anlatmıştık. İlk bakılacak en önemli husus kredi notu olacaktır. Daha önce hiç bankadan kredi kartı kullanmamış ve işlem yapmamış kişilerin kredi notu hesaplanamaz. Bankalar kredi başvurusunun değerlendirilmesinde sadece kredi notuna bakmıyor. Ek gelir, ipotek, emekli aylığı, finansal varlıklar, kefil bu hususlar da dikkate alınır.

Ek Gelir

Kira geliri elde ediyorsanız, kira gelirini ya da ek kazan sağlıyorsanız belgeleyerek kredi başvurusu yapmadan önce sunabilirsiniz. Örnek verecek olursak: 500 TL kira geliriniz var. Bunu belgelediğinizde alacağınız kredinin aylık taksiti 500 TL’yi geçmemesi gerekir.

ev hanımlarına kredi veren bankalar
ev hanımlarına kredi veren bankalar

İpotek

Kredi almak isteyen kişiler çok zor durumda kalsa bile bu yolu seçmemektedir. Ev, arsa, araba, gayrimenkulünüz varsa bankaya ipotek ederek kredi alabilirsiniz.

Emekli Aylığı

Anne ya da babanızdan emekli aylığı alıyorsanız kredi alabilirsiniz. Banka emekli aylığını düzenli gelir olarak gördüğünden kredi başvurusu yapmak mümkün olacaktır.

Finansal Varlıklar

Bankalarda birikim ya da yatırım hesaplanırız bulunabilir. Bu birikimler kredi alırken size garantörlük eder. Finansal varlıklarınızdan faiz geliri elde ediyorsanız, bu durum size kredi alırken avantaj sağlar.

Ev Hanımlarına  Kredi: Çalışmayan Bayanlara Ev Hanımı Kredisi

Kefil

Geliri düzgün ve bankacılık sicili temiz bir kişi bulabilirseniz kredi alırken kefil gösterebilirsiniz.

Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Şu bilgiyi hatırlatmakta fayda var. Kredi başvurusu yaparken ev hanımı değil, çalışmayan kişi olacaksınız. Kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Başvuru şartlarını anlatmıştık. Ek gelir, finansal varlık, ipotek, kefil gibi seçeneklerden bazılarına sahip olmanız gerekir. Tüm bu seçeneklerden bir kaçına sahip olmanız, kredi başvurusunu olumlu açıdan etkiler.

Kredi alırken alacağınız miktar önemlidir. Kesinlikle 30.000 TL, 50.000 TL gibi yüksek miktarda kredi talebinde bulunmayanız. Aylık olarak elde ettiğiniz gelir önemlidir. Aylık elde ettiğiniz gelir, kredi miktarı ve aylık ödeyeceğiniz taksit arasında önemli bir rol oynar.

Ev hanımlarına kredi
Ev hanımlarına kredi
Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Vermektedir?

Daha önce bankalardan işlem yapmış ya da kredi kartı kullandıysanız, öncelikle kredi başvurusunu o bankadan yapmalısınız. Bankalar müşterilerine daha farklı seçenekler sunabilir. Düşük miktarda kredi almak istiyorsanız, internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı adı altında düşük miktarda yapılan krediler genellikle onaylanır.

Enpara

Enpara; Finansbank’ın dijital şubesiz bankacılık hizmetlerinden biridir. Kredi başvuruları internet üzerinden yapılır. 5.000 TL tutarında kredi almak istiyorsanız, başvuru yapabilirsiniz.

Cepte TEB

TEB bankasının dijital bankacılık hizmetlerinden biri Cepte TEB’dir. İnternet aracılığıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. 1.000 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

2018 Ev Hanımlarına Kredi: Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

İş Bankası

Anında kredi hizmeti sayesinde İş Bankasın’dan kredi kullanabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi

Kredi notu dikkate alınmaz. Faiz oranı % 2,29’dur. 48 ay vade seçeneği sunmaktadır.

Ziraat Bankası

İş kurmak isteyen ev hanımlarına kredi veriyor. Ziraat Bankası kredi kartı hizmeti sunduğu gibi, ev hanımlarına 60 aydan 96 aya kadar vade imkanı sunuyor.

Denizbank

SMS başvurusu ile 80.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Girişimci kadınlar için kredi fırsatı bulunuyor. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra büyük harflerle GIRISIMCI      yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazın, 3280’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Garanti Bankası

İpotekli ihtiyaç kredisi var. Evinizi ipotek ederek ev değerinin % 75 ya da % 80’ine kadar kredi almak mümkün. Uygulanacak faiz oranı yüksektir. Alacağınız krediyi; ev tadilatı, bireysel ihtiyaç, yeni ev almak, araç alımı ya da eğitim giderleri için kullanabilirsiniz.

KOSGEB Ev Hanımlarına Karşılıksız Kredi

KOSGEB’in faizsiz kredi ve hibe destekleri bulunmaktadır. KOSGEB’e başvuru yapmalı ve üye olunmalı. Kurs açılır. Kursa gitmeniz ve başarılı şekilde bitirmeniz gerekiyor. Projenizi sunmalısınız. Projeniz destek aldığı gibi olumsuz da sonuçlanabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve faiz oranları
Banka Faiz oranı
Enpara % 1,42
N Kolay Kredi % 2,29
Cepte TEB % 1,49
KOSGEB % 0 (karşılıksız)
Ziraat Bankası 60 ay vade
TEB 24 ay vade

Ev Hanımlarına Kredi: Ev Hanımlarına Kredi ve Kredi Kartı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here