Ana sayfa E Devlet E-Devlet Soy Ağacı Bilgisi, Alt-Üst Soy Ağacı Sorgulama Sayfası (e-DEVLET soy ağacı...

E-Devlet Soy Ağacı Bilgisi, Alt-Üst Soy Ağacı Sorgulama Sayfası (e-DEVLET soy ağacı sorgulama)

0
PAYLAŞ
e devlet soy agaci sorgulama
e devlet soy agaci sorgulama

E-Devlet Soy Ağacı Bilgisi, Alt-Üst Soy Ağacı Sorgulama Sayfası

E-devlet alt üst soyağacı sorgulama sayfası ile alt-üst soy bilgisi sorgulama ve soy ağacı bilgisine nasıl ulaşılır? sorularının cevapları haberimizde. İlk açılışında yoğun talepten dolayı kilitlenen sorgulama sayfası durdurulmuştu. Tekrar açılan soyağacı öğrenme sayfasında değişikliğe gidildi. Başvurudan sonra hazırlanacak belge, cep telefonu veya e-mail aracılığıyla talepte bulunan kişi haberdar ediliyor. E-devlet soyağacı sorgulama sayfasında soy bilgisini ve soy ağacını nasıl sorgularım? Soyağacınızı nasıl çıkartırsınız? İşte soyağacı sorgulamak için yapmanız gereken işlemler…

e devlet soy agaci sorgulama
e devlet soy agaci sorgulama

E-devlet uygulamasında yürürlüğe giren yeni hizmet büyük talep almıştı. Aşırı yoğunluk nedeniyle kapatılan e devlet soy ağacı sorgulama sayfası tekrar açıldı. Başvuru esnasında hazırlanmayıp sonrasında hazırlanacak soy ağacı belgesi, cep telefonu veya e-mail ile belge hazırlandığında sahibine bildirilecek. Alt üst aile bilgisi sorgulama hizmetinin yürürlüğe ilk girdiğinde sosyal medyada çok hızlı bir şekilde konuşulması üzerine e-devlet kilitlendi. Soy ağacı bilgisi sorgulama’ sistemine girenler “Şu anda kullandığınız hizmette talep yoğunluğu sebebi ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz otomatik olarak gönderilecektir” uyarısıyla karşılaştı. Konu ile açıklama yapan Bilişim uzmanları, “alt-üst soy raporunu” “e-Devlet” sistemi üzerinden öğrenen kişilerin bu bilgileri sosyal medyada yayınlaması bilgisayar korsanlarının işine yarayacağı ve çeşitli sıkıntılara neden olabileceğini açıkladı.

Askerlik Sorgulama : E-Devlet Askerlik Sorgulama

SOY AĞACI UYGULAMASI TEKRARDAN AÇILDI

14 Şubat 2018 Çarşamba günü soy ağacı uygulaması tekrar açıldı. Aşırı yoğunluğu çözmek için sitemde değişikliklere gidildi. Yeni düzeltmeler ile soy ağacı talebinde bulunanlara belge cep telefonu veya e-mail aracılığıyla haberdar edilecek. E-devlet sitesinde soy ağacı başvurusu sonrası, “Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa zamanda hazırlanacaktır. Belgeniz hazır olduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-postanıza bilgilendirme yapılacaktır.” bilgisi yer alıyor.

E-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kayıtlarda yer alan Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet adresindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü alanının altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama sayfasını açması gerekiyor. Buradaki sayfadan Alt Üst Soy Listesi açılıyor. Bu ekrandan belge görüntülenmesi de yapılabiliyor.

Son olarakta leyla ile mecnun dizisindeki İsmail abiyi unutmamamız gerekir. Kendisinin çok çeşitli bir soy ağacı ve renkli genleri vardı.

ismail abimin soy agacı
ismail abimin soy agacı

Adli Sicil Kaydı : E-Devlet ile Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here