Ana sayfa E Devlet E-Devlet SGK Sorgulama SGK Hizmet Dökümü Alma

E-Devlet SGK Sorgulama SGK Hizmet Dökümü Alma

0
PAYLAŞ
E Devlet SGK hizmet dokumu alma
E Devlet SGK hizmet dokumu alma

E-Devlet SGK Sorgulama SGK Hizmet Dökümü Alma

E-devlet ile SGK hizmet dökümü nasıl alınır? İlk olarak SGK hizmet dökümü, sigortalının bilgilerinin toplandığı belgedir. İşte E-devlet SGK hizmet dökümü, SGK sorgulama…

 İki binin üzerinde hizmetin bulunduğu e-devlet sistemi üzerinde 34 milyondan fazla kullanıcı bulunmaktadır. E-devlet Sistem üzerinde en çok işlem yapılan Birimler sırayla Sosyal Güvenlik Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. Bu işlemlerin en başında da SGK hizmet dökümü işlemi gelir.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ NEDİR?

SGK hizmet dökümü, sigortalı çalışanların sigorta ve prim bilgilerinin bulunduğu bir alandır. Bu belgeyi alabilmek için sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmanız lazım. SGK hizmet dökümü; 4A, 4B ve 4C olmak üzere üç bölüme ayrılır. SGK ’ya bağlı olanlar 4A, Bağ-Kur’a bağlı olanlar 4B ve Emekli Sandığı’na bağlı olanlar da 4C belgelerini alabilirler.

Mahkeme Sorgulama : E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama

SGK HİZMET DÖKÜMÜ BELGESİNDE NELER BULUNUR?

SGK hizmet dökümünde yer alan bilgiler;

– Sigortalının bilgileri

– Sigortalı çalışılan gün sayısı

– İlk girilen iş için giriş ve çıkış tarihleri

– Sigortanın ödendiği aylar bilgisi

– Sigortalı olduğu dönemlerde yerine getirilen hizmetler

– Hangi aylarda primlerin ödendiği bilgisi

– Çalışılan şirketin bilgiler

SGK HİZMET DÖKÜMÜ BELGESİ NASIL ALINIR?

SGK hizmet dökümü belgesini almak isteyenler, E-Devlet sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Sistemine giriş için; E-İmza, T.C. kimlik kartı, mobil imza, E-Devlet şifresi ve internet bankacılığı seçenekleri bulunur. E-Devlet şifresi ile giriş, en çok kullanılan seçenektir. E-Devlet şifresi olmayanlar, PTT şubelerinden 2 Türk Lirası karşılığında alabilirsiniz. Şifre, zarf içerisinde size verilir yada telefonunuza mesaj olarak gönderilir. Şifre ile kişisel bilgilere erişim sağlanabildiğinden dolayı başkaları ile paylaşılmaması gerekir. E-Devlet sistemine girince, ekranın sol üst kısmında e-Hizmetler, Kamu Kurumları ve Belediyeler bağlantılarının yer aldığı menü bulunur. Bu sekmeden e-Hizmetler bağlantısına

E Devlet SGK hizmet dokumu alma
E Devlet SGK hizmet dokumu alma

geçiş yapılır. Bu Açılan bağlantıdan Sosyal Güvenlik Kurumuna girilir ve 4A, 4B, 4C hizmet dökümüne ulaşılabilir. Kullanıcılar ekranın üst kısmında ki arama kutusuna ”Hizmet dökümü” yazarak, SGK hizmet dökümü belgesine daha kısa yoldan ulaşabilirler.

E Devlet SGK hizmet dokumu alma
E Devlet SGK hizmet dokumu alma

Adli Sicil Kaydı : E-Devlet ile Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here