Ana sayfa E Devlet E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama

E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama

0
PAYLAŞ
E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama
E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama

E-Devlet ile Mahkeme Dosyası Sorgulama

E-Devlet üzerinden yapılabilen işlemler arasında mahkeme dosyası sorgulama işlemleride mevcuttur.

Türkiye’nin E-Devlet kapısından Mahkeme dosyası sorgulayabilir veya daha önce adınıza açılmış veya açmış olduğunu davaların detaylarını görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli noktalardan birisi tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi sahibi olabilmektir. Eğer E-Devlet şifresini nereden alacağını bilmiyorsanız BURAYA tıklayarak ayrıntılı bilileri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Herşeyden önce E-Devlet şifreniz ile E-Devlet Kapısı internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Sağ üst köşede bulunan Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak giriş ekranını görebilirsiniz.

TC Kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile birlikte giriş yap diyebilir ve Mahkeme DAVA Dosyası Sorgulama Alanı üzerinden adınıza açılmış veya açmış olduğunuz davaları inceleyebilirsiniz.

Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama bölümüne tıkladığınızda karşınıza Davalı veya Davacı olduğunuz davaların ve mahkeme dosyalarının listesi çıkacaktır. Bu sayede, hangi dosyanın ayrıntılarını görmek isterseniz o dosyayı inceleyebilirsiniz.

Son olarak ayrıntılarını görmek istediğiniz Mahkeme Dosyası için Detay Görüntüle butonuna tıklayarak ayrıntıları görebilirsiniz. Bu detaylar ise Dosya tarihi, Duruşma Tarihleri,Keşif Bilgileri ve Mevcut Taraflar ile tarafların avukatlarını listemektedir. Aşağıda bu konuya uygun bir görsel ekleyerek daha ayrıntılı incelemenize olanak sağlamaya çalıştık.

Bu resimde tarafımdan açılmış bir dava sorunucu görüyorsunuz. Davanın durumlarını henüz güncellemedikleri için son durum bilgilerini şimdilik dava açmış olduğunuz Mahkemenin kaleminden öğrenebilirsiniz. Konu ile alakalı olarak ayrıntılı olarak bilgi vermeye özen gösterim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Askerlik Sorgulama : E-Devlet Askerlik Sorgulama

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here