Ana sayfa Krediler Düşük Faizli Kredi Nasıl Alınır?

Düşük Faizli Kredi Nasıl Alınır?

1
PAYLAŞ
Düşük Faizli Kredi
Düşük Faizli Kredi

Düşük Faizli Kredi Nasıl Alınır?

Nakite ihtiyaç duyulduğunda ilk başvurulan yer bankadır. Bankaların belirli faiz oranları ve vadelerle verdikleri birçok kredi çeşidi var. Aylık geliriniz ve kredi notunuzun durumu ile paralel şekilde hesaplanan, belirli bir limite kadar alabileceğiniz, ihtiyacınıza uygun bir kredi ürününü en düşük faiz ve en avantajlı biçimde nasıl alırsınız, bu yazımızda bunu anlatacağız. İşte ihtiyacına uygun krediyi, düşük bir faiz ile almanın yöntemleri…

Kredi Puanı ve Kredibilite

İlk olarak güncel kredi puanınızı öğrenin. Düşük faizli kredi almak istiyorsanız, kredi başvurunuzu yapmadan önce kredi notunuzun ne durumda olduğunu bilmelisiniz. Bankaların, kredi kullandırırken dikkate aldığı ilk ve en önemli unsur kredi notunuzdur. Bu not ile bankaların sizin başvurunuzla ilgili olarak ne kadar olumlu ya da olumsuz bir düşünceye sahip olabileceğini, kredi raporu ve kredi notu ile kredibilite bilginize sahip olabilirsiniz.

Herhangi bir bankadan düşük bir ücret ödeyerek alabileceğiniz kredi risk raporu ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer notunuz yüksekse, ortalamadan daha düşük faizli bir kredi alabilirsiniz. Kredi puanı yüksek olan müşterileri için özel faiz oranları belirleyen bankalar mevcut. Düşük faizli kredi avantajından yararlanarak toplam kredi maliyetinizi düşürebilirsiniz. Ancak, kredi notunuz düşük ise, kredi kartı ve diğer ödemelerinizi zamanında ve düzenli yaparak kredi notunuzu yükseltmeyi denemelisiniz.

Mevcut Kredinizi Yapılandırma

Faiz oranı düşük bir kredi alabilmek için diğer bir yöntem ise yapılandırmadır. Bankanız ile görüşerek, devam eden kredi borcunuzu uzun bir süreye yayıp aylık ödeme tutarını azaltarak aynı anda düşük faizli bir krediden de yararlanabilirsiniz.

Dönemsel Kampanyalı Krediler

Bir başka yöntem ise bankaların kampanyalı kredilerini takip etmektir. Bankalar belirli özel günlerde ve farklı periyotlarla müşterilerine düşük faizli kredi ürünleri sunmaktadırlar. Ancak bu kampanyalı krediler, genelde düşük tutarlı ve kısa vadeli olmaktadırlar.

Kredi Maliyet Karşılaştırması Yapın

Bankaların internet sitelerinde yer alan kredi türleri, faiz oranları, vadeleri ve komisyon masrafları ile ilgili bir araştırma yaparak hangi bankanın verdiği kredinin toplamda ne kadarlık bir maliyet çıkardığını hesaplayın. Farklı bankaların çalışma prensipleri gereği, farklı maliyetler çıkacaktır. Faiz oranı düşük ve avantajlıymış gibi görünen bir kredi ürünü, toplam maliyette dezavantajlı olabilir. Dikkatle inceleyerek bankalar arası kredi maliyet karşılaştırması yapın.

EN DÜŞÜK TÜKETİCİ KREDİSİ HANGİSİ?

Banka Kredisi İle Yatırım: Banka Kredisi Alıp Yatırım Yapmak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here