Ana sayfa Ev Hanımlarına Krediler Çalışmayan Bayanlara Ev Hanımı Kredisi

Çalışmayan Bayanlara Ev Hanımı Kredisi

1
PAYLAŞ

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri?

Çalışmayan ve resmi bir geliri olmayan ev hanımları için bankalar kredi ve kartı vermeye 2018 yılında da devam ediyor. Gelir olmadan kredi mürecatı yapan bayanlara kendi aldıkları inisiyatiflerde kredi imkânlarından kullandırmak isteyen bankalar ev hanımlarına 2018 yılında da ihtiyaç kredileri sunmaya devam edecektir. Kamu ve özel sermayeli bankalar ev hanımları için kredi veren bankaların başındadır. Özellikle Akbank, ING bankası, Finansbank, Denizbank ve Şekerbank gibi bankalar her hangi bir resmi geliri olmayan ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar arasındadır.

Büyük bir kapasiteye sahip olan ev hanımlarına kredi açan bankalar para satmak istediklerinden ev hanımlarına kredi vermeye devam edecektir.

Ev hanımlarına kredi almak için şartlar nelerdir?

Ev için ihtiyaç malzemeler, çocukların artan ihtiyaçları ve bireysel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları bankalardan taksitli kredi alamamaktan şikâyet ederler. Oysaki bankalar ev hanımlarına da kredi imkânları sunmaktadır. Bankaların bu kredilerine internet üzerinden ve sms ile gelir belgesiz müracaat yaparak bankalara kısa yoldan zahmetsizce müracaatta bulunabilirler. Gelir belgesiz  kredi müracaatı yapan ev hanımlarının müracaatlarının ön onay mesajı taraflarına iletildikten sonra banka şubelerine giderek kredi finansmanlarına erişebilmeleri artık çok basit. Bankalar internet üzerinden müracaat yapan ev hanımlarına kredi ve kredi kartı göndermektedir. İşin aslı bankalar müracaatları KKB kayıtlarından kredi notlarına göre onay verdiklerinden ev hanımlarının kredi notlarının yüksekliği bu açıdan daha basit kredi almalarını sağlamaktadır. Tabi bu bankadan gelen onay mesajının sonrasında kredi almak için bankalara müracaat yapıldığında bankaların istediği koşulları yerine getirmek kaydıyla olacaktır.

Kredi notunuzu sorgulamak için buradaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018

Bankalar gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi sağlamak için yardımcı olacaktır fakat mutlaka banka mevzuatlarını da yerine getireceklerdir. Bankalar kredi müracaatlarında gelir belgesini talep ettiklerinden gelir belgesi olmayan ve çalışmayan ev hanımlarından eşlerinin gelir belgelerini getirmelerini isteyecektir. Ayrıca eşinin diğer bir bankada kredi borcu varsa ve kredi istekleri bu nedenden dolayı onaylanmadıysa bu durumda herhangi bir taşınmazını ipotek göstermeleri karşılığında kredi isteğini değerlendirecektir. Kira geliri olan ve gelirini ispatlayamayan kişiler için bu gibi özel durumlarda kredi talepleri değerlendirilmektedir. Tüm bu şartları kısaca gözden geçirmek gerek görülürse;

Eş kefaleti ile kredi müracaatı

Bankalar geliri bulunmayan ev hanımlarından bankalara yaptıkları müracaatlarda istedikleri evraklar gelir belgesi olmasından bunu nasıl temin edecekler aynı zamanda eşlerinin gelir belgelerini de bankaya ileterek.

Ev hanımlarına kredi: Ev Hanımlarına Kredi ve Kredi Kartı

Çalışan eşi olan bayanlar eşlerinin maaş bordrolarını ve gelir belgelerini bankadan istene belgeler arasında bulundurarak istedikleri kredileri banka tarafından basitçe onaylanacaktır. Ev hanımları çalışan eşlerini kefil göstererek ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler. Deniz bankası, Akbank ve QNB Finans bankasından kredi kartı olanların eşleri için hazırladıkları ek kartlar ile ev hanımlarına kredi kartı sunan bankalardır.

İpotek karşılığı kredi müracaatı

Ev hanımlarına kefil ile kredi çıkabileceği gibi acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için talepte bulundukları yüksek miktarlardaki kredi müracaatları da taşınmaz bir malını ipotekleyerekde kredi alabilirler.

2018 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar zor haldeki ev hanımlarının kredileri problemsiz bir biçimde alabilmeleri için ipotek ile kredi kullandırmaya devam edecektir. Ev hanımlarının kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir ev, tarla, arsa, araba, traktör ya da küpe numaraları tarım ilçe müdürlüğüne kayıtlı büyükbaş veya ufakbaş hayvan sahibi ise bunları bankaya ipotekleterek istedikleri limitlerde krediye erişebilirler.

Ziraat bankası ev hanımlarının hayvanlarını ipotek göstermesi şartıyla 6 ayda bir 12 ayda bir ödemeli dönemli olarak kredi veren bankalardandır. Çiftçi sistemine kayıtlı ev hanımları bankadan kredi almak için yukarıdaki şartları yerine getirerek Ziraat bankasından kredi alabilirler.

Kira gelir belgesi karşılığında kredi müracaatı

Geliri olmayan fakat yan gelir sahibi olan kira gibi gelir belgesini ispatlayan ev hanımları bütün bankalardan basitçe kredi alabilirler. Bankalar kira getirileri olan ev hanımlarından kiracı ile kararlaştırılan aylık kira gelirinin ne kadar olduğunu öğrenmek için kira kontratı sözleşmesini isteyerek 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bankalara göstereceği hiçbir ipoteği olmayan, çalışan eşini kefil gösteremeyen ya da kira geliri ile kredi olmayan ev hanımları ne yapmalı? Bu tür bir durumda yapılacak işlem ev hanımları Bir bankadan açtıracakları mevduat hesaplarında nakit akışı sağlamak için bir kaç ay derli toplu olarak para aktarımı yapmalıdır Bu biçimde bankalar kısa süre içerisinde ev hanımlarına ihtiyaç kredisi yardımını sunacaktır. Bazı bankalarda bu prosedürlere gerek bile kalmadan internet bankacılığından direkt olarak ev hanımlarının kredi müracaatlarını kabul etmektedir.

TEB Girişimci Kredileri: TEB Girişimci Kredileri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here