Ana sayfa Devlet Destekli Krediler Büyükbaş Hayvan Destekleri Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvan Destekleri Nasıl Alınır?

Besicilik için devlet desteği almak isteyenlerin sahip olması gereken şartlar.

0
PAYLAŞ
büyükbaş besiciliği yapacak kişiler için
Büyükbaş hayvan desteği

Büyükbaş Hayvan Destekleri Nasıl Alınır?

2018 yılı içerisinde olup hayvancılık alanında ve bu sektörle ilgili alanlarda uğraşmak isteyenler yahut bu alanlarda hızlı bir giriş yapıp hızlıca ilerlemek isteyen girişimci ruhlu vatandaşlar için devlet destek kredileri sunmaktadır. ÇKS ye kayıtlı olan çiftçilere genel olarak her yıl destek yapılmaktadır. Büyükbaş hayvanlar için de fazlasıyla destek veren devlet birçok alanda da çiftçilere hibe yardımı yapmaktadır. Büyükbaş hayvan destekleri nasıldır sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bu desteğin verildiği projelerden bahsetmek iyi olacaktır.

Büyükbaş Hayvan Kredi Başvuruları

Tarım ve hayvancılık sektörü alanında devlet ve vatandaş birçok yatırım yapmaktadır. İşte bu sektörlerle ilgilenenlere devlet 30000 Türk Lirası şeklinde bir hibe yardımında daha doğrusu desteğinde bulunmaktadır. Buna rağmen büyükbaş hayvancılık sektöründe kendini geliştirmek ve işini ilerletmek isteyenler için devletin sağladığı 30.000 Türk Lirası hibe kredi imkanı yeterli olmamaktadır ve az gelmektedir. Çünkü 30.000 Türk Lirası ile iki yahut üç tane büyükbaş hayvan alımı ancak gerçekleştirmektedir. Yine de devletin sağlamış olduğu hibe kredileri , büyükbaş hayvancılık ile uğraşan veya uğraşmak isteyenler için büyük bir imkandır. Tabi hibe imkanından yararlanmak için bazı şartları taşımak gerekmektedir.

Büyükbaş Hayvan Desteğine Yararlanma Şartları

  • l Büyükbaş hayvan yetiştirmek için öncelikle yeterli bir arazinin ortamın olması gerekmektedir. Bu arazinin veya ortamın ise 70 metre kare kadar olması gerekmektedir.
  • l Alınacak büyükbaş hayvanların TÜRKVET’te kaydının bulunması gerekmektedir.
  • l Alınacak olan büyükbaş hayvanların alınması için 8 aylık olup erkek olup aynı zamanda melez olması ve bunlardan 3 tane bulunması gerekmektedir
  • l Büyükbaş hayvanların 36 aydan büyük olmaması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Devletin sunmuş olduğu büyükbaş hayvan destekleri nasıldır sorusuna cevap arayanlarave 30.000 yahut 50.000 Türk Lirası hibe imkanından yararlanabilmek konusunda bilgi almak isteyenlere anlamlı bir bilgi daha vermek gerekirse bu da başvuru şartlarının neler olduğudur.

  • l Çiftçi 18 yaşından büyük olmamalıdır.
  • l Başvuran kişinin sigortalı bir yerde çalışmaması gerekmektedir.
  • l Daha evvel büyükbaş hayvan desteği için hibe programına başvurunun yapılmamış olması gerekmektedir.

gibi birçok şartlar bulunmaktadır. Detaylı bilgiler için ilgili kurum ve bakanlıkların sitelerinden bilgi alabilmek mümkündür.

Kredi Nasıl Öğrenilir: Kredi Notu Nedir, Nasıl Öğrenilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here