Ana sayfa Borç Kapatma Kredisi Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

3
PAYLAŞ
Borc Kapatma Kredisi
Borc Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

Borç Kapatma ve Transfer Kredisi ile biriken borçlarınızı tek banka üzerinde birleştirebilirsiniz. Kredilerin yapılandırılmasına dair Resmi Gazete ’de yayımlanan BBDK düzenlemeleri ile tüketicinin borcunu yapılandırmasına şans tanıdı.

Bankalara borçlarınızı kapatın. Tek bankada üzerinde birleştirin, Yapılandırın ya da refinansman imkânlarından yararlanın. Borcunuzu günden güne artmadan, icra memurları kapınıza gelmeden ödeyin. Eğer avukatlık ya da icralık duruma düşmediyseniz ve kredi notunuz halen yüksek ise, tekrar kredi kullanabilecek durumdaysanız, borç kapatma kredisi veren bankalar vasıtasıyla borçlarınızı kapatın.

Kredi notunuzu sorgulamak için buradaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Borc Kapatma Kredisi
Borc Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisi, farklı bankalarda borçları olan müşterilerin; tek bankada borçlarını toplayarak daha az faiz ödemelerine imkân tanıyan bir bankacılık türü olarak bilinmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen müşterilerin, daha önceden krediler kullanmış olması gerekiyor. Bankalarda kredi kartı veya kredi borcu olmayan kişiler bu kredi imkânından faydalanamazlar. Bu koşulları taşıyan banka müşterileri; kredi puanları ve derli toplu gelirleri el verdiği ölçüde, borç aktarım kredisine başvurabilirler.

Emeklilere Özel Borç Kapatma: Emeklilere Özel Borç Kapatma Kredisi

Bankacılık ürünleri kullanımından dolayı oluşan borçlar için; borç aktarım kredisine başvuran banka müşterilerinin, Güncel borçlarını kredi müracaat formunda aşağı yukarı rakamlarla belirtmeliler. Bu noktada; müşterilerin borç miktarları ile ilgili bilgi almaları, borçlarının tamamını kapatmaları konusu ile ilgili kendilerine yarar sağlayabiliyor. Kredi alabilmek için yeterli puana sahip müşteriler, yasal takibe girmemiş olmaları şartıyla borç aktarım kredisinden faydalanabiliyor. Kredi onayı alan müşterinin borçları; EFT ile borçlarının bulunduğu bankalara aktarılıyor. Böylece hem anında hesaplarına geçen parayı kullanmış oluyorlar hem de bekleme süresi kısalmış oluyor.

Banka müşterileri, borç aktarım kredisine müracaat aşamasında; düzenli gelirlerine göre, ek kredi talep edebiliyor. Mevcut borçlar bankalara aktarıldıktan sonra; geriye kalan miktar, müşteriye ödenebiliyor. Bu tür durumlarda; kredi başvurusu yapan müşterinin, ihtiyaçları konusu ile ilgili bireysel müşteri temsilcilerine ihtiyaç kredisi isteklerini iletmeleri gerekiyor. Müşteriye kullandırılan kredi tutarı, borç aktarım kredisi içerisinde değerlendiriliyor.

 Borc Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikle daha önce çalıştığınız ve borçlandığınız bankayı tercih ediniz. Örneğin; Denizbank’a olan borcunuzu kapatmak için, Akbank’tan yapılandırma kredisi almanız zor olacaktır. Eğer borçlu olduğunuz banka, sizin bütün borçlarınızı bir kredi altında toplamanıza imkân tanımazsa, bu kez diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Kapatma: Kredi Kartı Borç Yapılandırması – Borç Ödenmez İse Ne Olur

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye genelinde, Şekerbank, Vakıfbank, INGBank, Qnb Finansbank,  Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank Yapı ve Kredi Bankası, Akbank ve Ziraat Bankası tarafından bu kredi verilmektedir.  Bankalar müracaatlar sonucunda borçlu vatandaşın talep ettiği kredi miktarını araştırıp, karşı banka ile görüşüp krediyi direk borçlunun IBAN numarasına göndermektedirler. Bu nedenle bankalara müracaatta kredi siciliniz ve ne kadar borcunuzun olduğu çok önemlidir.

Borc Kapatma Kredisi

Yapılandırma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
  • Borcunuz diğer bankadan ise, o borçları gösteren çizelge ya da ATM cihazından alınacak hesap durumu belgesi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Son 3 ayın elektrik, telefon, doğalgaz faturalarından herhangi biri,
  • Memursanız, halen görevde olduğunuzu gösteren iş yerinizden alacağınız evrak. (açığa alınmadığınızın ispatı için gerekmektedir)
  • Serbest ya da özel sektörde iseniz gelir belgesi ya da son aya ait maaş bordrosu
  • Esnafsanız, işyerine ait ticari evraklarınız
  • Borç çok fazla ise ipotek talep edilir. Bu nedenle ipotek edeceğiniz taşınır ya da taşınmaza ait belgeler,
  • Yine borcun toplamına göre kefilde talep edilebilir. Bu nedenle kefile ait nüfus kayıt örneği varsa maaş bordrosu borç kapatma kredisi isteyen kişilerden beklenen evraklar arasında bulunmaktadır.

Borçlarınızdan Kurtulmanın Yolları: Borçlarınızdan Kurtulmanın Yolları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here