Ana sayfa Kredi Kartı Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmanın Avantajları

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmanın Avantajları

0
PAYLAŞ
Kredi Kartları
Kredi Kartları

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmanın Avantajları

Kredi kartı, bilinçli ve kontrollü kullanıldığında yararlı bir ödeme aracı olmaktadır. Yanınızda nakit para olmadığında bile alışveriş ve ödemelerinizi yapmanızı sağlar. Taksitli alışveriş özelliği sayesinde, ödemelerinizi belirli zamana bölerek yapabilir, her türlü harcamanızdan para puan kazanabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz kredi kartı limiti sizin için yeterli ise, normal şartlarda tek bir kredi kartının da size yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak birden fazla kredi kartına sahip olmak, düzenli kullanıldığında bir çok fayda sağlamaktadır.

Birden fazla kredi kartına sahip olmak bir avantaj. Öncelikle kredi puanı üzerinde olumlu etki yaparak yükselmesine etki eder. Ayrıca acil bir durumda birden fazla kredi kartına sahip olmak bir güvence sağlar ve çeşitli marka ve alışveriş merkezlerinde farklı kartlar için indirim ve kampanyalardan da yararlanma olanağı sunar.

Kredi Notu Üzerinde Olumlu Etki

Eğer birden fazla kredi kartınız varsa ve kredi kartı ekstresi ile gelen ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız kredi notunuz bundan olumlu olarak etkilenir. Ayrıca, fazla harcama yapmanız gerektiğinde, bu harcamaları kartlarınız arasında paylaştırarak borç durumunuz tek bir kartta olduğu gibi, kredi limitinize yaklaşmaz ve sicilinize kötü etki yapmaz.

Yedek Kredi Kartı İle Güvendesiniz

Örneğin bir yurt dışı gezisindesiniz ya da bir tatile çıktınız. Kredi kartınızla alışveriş yaparken hiç beklemediğiniz bir şekilde kartınız reddedildi. Böyle bir sorun yaşadığınızda cüzdanınızda bulunan ikinci bir kredi kartı yardımınıza koşarak sizi sorun yaşamaktan kurtarır.

Banka Kredi Kartı Yükseltme: Banka Kredi Kartı Limitimi Naıl Yükseltirim

Kampanyalar ve İndirimler

Bir çok kredi kartının birbirinden farklı özellikleri ve avantajları bulunmaktadır. Yoğun olarak alışverişlerde kullandığınız kartınızla fazladan taksitler, indirimler ve para puan kazanabilirsiniz. Ya da çok seyahat eden biriyseniz, mil puan biriktirerek uçuşlarınızı indirimli yapabilir, biriken puanlarınızla bedava uçak bilet alabilirsiniz. Ayrıca akaryakıt istasyonlarında avantaj sağlayan kredi kartları da mevcut.

Acil Nakit İhtiyacında Nakit Avans

Başınıza gelebilecek acil bir olayda nakit ihtiyacı ile karşılaşabilirsiniz. Sürekli olarak kullandığınız kredi kartı dışında fazladan bir kredi kartına sahip olmanız size bu durumda yardımcı olabilir. Çünkü günlük kullandığınız kartınızın limiti, sizin acil nakit ihtiyacınız için elverişli olmayabilir. İkinci bir karta sahipseniz, nakit avans çekimini bu karttan yapabilirsiniz.

Birden Fazla Kredi Kartı Kullanımı İçin Öneriler

  • Kredi kartlarınızın son ödeme tarihlerini takip edin. Zamanında ve düzenli ödenmeyen kartlar size sorun yaratabilir. Birden fazla kredi kartı kullanıyorsanız, ödeme sıkıntısı yaşamamanız için hesap kesim tarihlerinin birbirinden farklı olmasına dikkat edin.
  • Alışveriş ve harcamalarınızda avantajlardan yararlanabilmek için doğru kartınızla ödeme yaptığınızdan emin olun. Sadece kampanyadan yararlanmak için harcama yapmayın. İhtiyacınız olan alışverişleri yapın.
  • Bütçenizi aşacak ve takip edemeyeceğiniz kadar çok kredi kartına sahip olmayın. Bir kredi kartınızın ödemesini bir diğer kartınızla yapmayın. Sadece asgari ödeme tutarı üzerinden ödeme yaparak kart kullanmayın ve bir kartınızın borcunu sürekli diğer kartınızdan çekerek ödeme yapmayın.

EN HIZLI KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here