Ana sayfa Kredi Kartı Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim

Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim

0
PAYLAŞ
Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim
Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim

Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim

Banka Kredi Kartı limitimi nasıl artırırım? Nakit ihtiyacı olduğu zamanlarda ilk olarak tercih edilen kredi kartlarından nasıl nakit çekilir ve kredi kart limiti yükselir sorularını yanıtladık. İşte tüm bankalarda geçerli kredi kartı limiti yükseltme.
Tüm bankalarda geçerli olan kredi kartı limiti, kredi kartı müşterilerinin başvuru sırasında gösterdikleri gelire bağlı olarak limit belirlenir. İlk etepta gelirinizi ne kadar yüksek söylerseniz o kadar iyi. Gerek daha sonraki artırımlarda gerek düzenli ödemeye başladıkdan sonra bankalar kredi limitinizi artırmak için sürekli sizleri arıyacaktır. Bankalar kredi çektirmek için veya nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için sizlere kredi kartı limitini artırmayı düzenli müşteriyseniz sürekli sunmaktadır.

Türkiye bankaların kuralı gereği iki çeşit uygulamayla karşı karşıyayız. İlk olarak tüm kartlarınıza bir limit tanımlanarak kullanabilme, ikincisi en yaygın uygulama olan, her müşterinin her bankadan ayrı bir kartı olarak ayrı ayrı limit belirleme. Eskiden bankalar sadece kendi müşterilerinden sorumluyken 2017 yılında bu sistem değişmiştir ve müşteriler tek bankadan yaptıkları tüm bankaların gözünde görülmektedir.

Kredi Limitimi Nasıl Artırırım, Yükseltirim

Yasa gereği, kredi kartı müşterilerin limitleri algoritmalar ile artırılıp düşürülebilir. Kart sahibinin isteğiyle düzenli ödeyen kişilerden sürekli bankalar artırım isterken, düzensiz ödeyenler için düşürme politikası izlenir. 30 Bin TL kredi kartı borcu olanlarda 15 bin tl borçlandırıp, 15 bin tl kredi kartı borcunuz bulunmaktadır. İlk olarak borçlandığınız 15 bin tl ödediğinizde kartınız açılır, daha sonra 15 bin tl kredi kartı borcunuz ödemeye başlayarak ilerleme kat edersiniz.

Kredi Kartı limitini artırmak için ilk olaak sizlere tavsiyemiz, telefon ya da mobil uygulamayla değil, direk bankanıza giderek yüz yüze konuşmanızdır. İnternet ortamında ret yiyen bir çok etken bankaya gittiğinizde olumlu sonuçlanabiliyor. Burada size bakan yetkilinin kendi haklarını sizden yana olumlu kaydetmesiyle gerçekleşiyor.

Limit artırımımda ilk olarak karşı tarafın kredi kartıyla yaptığınız harcamaları, borç ödemelerini ve varsa kredi ödemeleriniz kontrol edilir. Bunlardan birinde problem varsa iş zora girer. Böylelikle kredi limitini artırmak zor olur.

Kredi Kartı Limitin Artılma Yolları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here