Ana sayfa Konut Kredileri Banka Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Banka Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

0
PAYLAŞ
Konut kredisi Faiz Oranları 2018
Konut kredisi

 2018 Banka Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut edinmek isteyen kişiler de bankaların kredi imkanlarından faydalanmak istemesinin yanı sıra; bu tür faaliyetlerde yer alma amacı güderek; gerekli araştırmaları gerçekleştirmekte ve gerekli ihtiyaçlarını karşılamak adına da tercih yaptıkları herhangi bir banka ile iletişime geçerek konut kredisini edinebilmeleri de mümkün olacaktır. Yalnız bu tür kredileri edinme işleminden önce hangi banka ile çalışmaları gerektiğini de araştıracak olan konut edinmek isteyen kişiler; bu bağlamda tercihlerini yaparak istedikleri meblağlara herhangi bir şart taşımadan ulaşabileceklerdir. Ulaştıkları meblağları da belli bir faiz oranının akabinde taksitlendirilerek ödeme imkanını ellerinde tutacaklardır.

2018 yılında bankaların verdiği konut kredilerinin bankalara göre sıralanması durumunda 10 yıllık bir vadede en düşük faiz oranı ile Ziraat Bankası kendini gösteriyor. %0.88 oranında verdiği faiz imkanı ile tercih edilen bir banka olan Ziraat Bankası; 100.000 TL’lik bir kredi çekiminde 1.353 TL gibi bir meblağ ile taksitlenecek ve 163.593 TL gibi genel bir genel alım gerçekleştirecektir. Ev kredisi konusunda 10 yıllık bir vadede ödenecek olan bu meblağ kapsamında da en düşük konut kredisi olmasıyla bilinmektedir. Söz konusu bankayı tercih eden kişilerin de bu tür bir kredi çekim işlemi gerçekleştirdiği dönemlerde de bu şekilde bir ödeme planı ortaya çıkarak; insanların 10 yıllık bir dönemde devamlı olarak ödeyecekleri bir olgu olarak kendini gösterecektir.

Konut kredisi sağlama aşamasında kendini gösteren bankalar arasında Ziraat Bankası’ndan sonra yer alan QNB Finansbank ve ICBC Turkey bankaları %0.95 faiz oranı ile kendini gösteriyor. Yapı Kredi ise %0.97 oranıyla bu iki bankayı takip ederken; KuveytTürk ve AlBaraka ise %1.03’lük oranı ile ihtiyaç sahiplerine konut kredisi sağlamak adına kendilerini göstererek; bu tür krediyi talep eden kişilere hizmet vermeye devam ediyor. Konut edinme kredisinin 2018 yılı içerisinde yer alan bankalara bağlı olarak değişen oranlar kapsamında da farklılık göstermesi üzerine; banka seçimini gerçekleştirirken; bu tür bir geri ödeme hususlarını da dikkate almakta ve bu anlamda da hizmet seçeneklerinden yararlanma isteği ile kendilerini göstermektedirler.

Konut Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here