Ana sayfa Kredi Kartı 2018 Yılı Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

2018 Yılı Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

0
PAYLAŞ
Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2018 Yılı Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında hangileridir? Türkiye’de faiz oranlarında düşürülme politikasıyla birlikte; artık tüketiciler olarak düşük faizli kredi için bankalarla görüşmeye başladık.

Tüketiciler, ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak için bankaları karşılaştırarak en İdeal faizli krediyi almak için uğraşıyorlar. Bununla birlikte bazı şartlarda bankalar faizsiz kredi de verebilirler. İlk olarak faizsiz kredi ve faizli olarak sunulan krediler ve kar paylarını göz önüne alarak sizlere açıklayacağız. Dünyada faizsiz olarak kredi veren bankalar İslam Bankaları adı altında toplanmaktadırlar. Türkiye’de bu bankalara katılım bankaları denilmektedir. Bu finans kurumları kredilerdeki kar payı ile çalışmalarını devam ettirmektedirler.

Albaraka Türk, Ziraat katılım, Vakıf katılım, Kuveyt Türk gibi bankaların kredi şartları sitemiz üzerinde bulunmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren katılım bankaları

Faiz nedir: Banka veya bir finansal kuruluşun, müşteriye sunmuş olduğu ödünç paranın, müşteri tarafından alınmasına karşılık alınan kar olarak isimlendirilir. Yani siz kredi alırken, banka riskleri göze alır sizden bir miktar kar payı talep eder ve krediyi bu koşullara göre verir.

Kar Payı: Bir işletmenin, masraf ve zararların toplam cirodan çıkarılmasından sonra kalan karın, payıdır.

Faizli Krediler: Bankaların verdikleri kredilerde, kar etme amacıyla ana paranın üzerine eklenen paydır.

Faizsiz Kredi: Bankalar iki tür faizsiz kredi vermektedirler. Birincisi, bankaların müşterilerine sunmuş olduğu borç karşılığında herhangi bir faiz alınmama kampanyasıdır. Çekilen kredi miktarında, kredi masrafları ve sigorta masrafı haricinde bir faiz istenmeyen kredilerdir. Diğeri ise, katılım bankalarının sunduğu faiz yerine kar payı adı altında müşterisine sunmuş olduğu kredilerdir.

Öğrencilere Kredi Kartı : Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

İşletmelere özel faizsiz kredi

Bireylerin haricinde, işletmelere bazı bankalar tarafından faizsiz kredi kampanyaları düzenlemektedir. Örneğin Halk Bank’ın kobilere sunduğu faizsiz kredi kampanyalarından bahsedecek olursak, tükenmeye yüz tutmuş mesleklerde çalışan esnaflara faizsiz kredi verilebilmektedir. Yine Halkbank’ın “Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi” adı altında 30 yaşının altında ve Kosgeb’ten onay almış genç girişimciler için 100 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullandırımı yapılabilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar, genelde kısa vadeli olarak takdim edilir. Bazı bankalarda 1 yıl vadeli olmak koşuluyla faizsiz kredi imkânı bulunmaktadır. Bankaların kampanyalarını izleyerek ürün bazlı olan sıfır faizli kredileri de bulabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar olarak örnek vermek gerek görülürse, araç kredisi ürünlerinde kampanya dahilinde 30 Bin TL’ye 18 ay sıfır faiz gibi kredilerden faydalanabilirsiniz. Diğer bir kredi imkânıysa (düşük faizli) hayvancılık kredisidir. Eğer çiftlikğiniz varsa yada hayvancılıkla uğraşmak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu düşük faizli hayvancılık kredisi imkânından yararlanabilirsiniz.

Hsbc: 3.000 TL’ye kadar faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Vade ve taksit süresinde en fazla 9 aydır. Aylık ödemeniz ise 333 TL dir.

Finansbank: 2.000 TL faizsiz kredi çıkartmaktadır. Vade ve taksit süresi ise en çok 12 aydır. Aylık ödemeniz ise 166 TL dir.

İng Bank: 1.000 TL faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Vade ve taksit süresi en çok 12 ay, aylık ödemeniz ise 208 TL’dir.

Denizbank: 2.500 TL faizsiz kredi imkânı Denizbank’ta. Vade ve taksit süresi 12 ay, aylık ödemeniz ise 208 TL’dir.

Faizsiz kredi veren bankalar ve kuruluşlar; Kuveyt Türk, Vakıf katılım, Albaraka, Ziraat katılım ve Türkiye Finans’tır. Ülkemizde bu katılım bankalarına kredi müracaatı yaparak faizsiz olarak ev, ihtiyaç ve araba kredilerinden faydalanabilirsiniz. Yukarıda bulunan bilgilere göre, internet yardımıyla faizsiz kredi veren kuruluşların araştırması yapanlar için bir havuz hazırladık. Bu bankalarla irtibata geçerek sizde faizsiz kredilerden faydalanabilir ve İslami koşul ve kurallara göre bir kredi kullanabilmeniz mümkündür.

Kredi Kartı Limit Yükseltme : Banka Kredi Kartı Limitimi Nasıl Yükseltirim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here