Ana sayfa Sigorta Hayat Sigortası Neden Zorunludur?

Hayat Sigortası Neden Zorunludur?

1
PAYLAŞ
Hayat Sigortası
Hayat Sigortası

Hayat Sigortası Neden Zorunludur?

Aslında hayat sigortası zorunlu değildir! ancak aniden fani dünyadan göçüp gittiğinizde ardınızda bıraktıklarınızı borçlarınızla hayatlarını zorlaştırmamak adına son derece önemli ve bizce zorunlu bir sigortadır.

Birçok insanın hayat sigortası hakkında ki bilgileri oldukça yanlıştır. Hayat sigortası konusu oldukça önemli olup, doğru bilgilerin bilinmesini teşkil etmektedir. Peki, hayat sigortası zorunlu mu? Türkiye’de hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir. Özel hayat sigortası her bireyin yapabileceği bir sigorta türü değildir. Oysaki sosyal bir devletin gerekliliği bireylerin sosyal sağlık sigortası ve hayat sigortasından yararlanmalarını sağlamaktır.

Sosyal sağlık sigortası, Türkiye’de ki ismi ile SSK, bağkur, emekli sandığı gibi sigortaları kapsayan sigortalardır. Oysa hayat sigortası farklı bir sigorta türüdür. Bir bankadan konut kredisi almak istediğiniz takdir de bazı bankalar size hayat sigortası da yapmaktadırlar.

Hayat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Hayat sigortası, ani bir ölüm ya da başka olumsuz durumlar için joker niteliğinde olan bir sigorta türüdür. Bankalar her ne kadar bazı kredi seçeneklerinde bunu talep etseler de, hiç bir bireyin bu talebi yerine getirmeleri için yasal bir durum yoktur. Yani hayat sigortası yaptırmak katiyen zorunlu değildir. Bilinmesi gereken çok önemli bir husustur.

Ama yinede siz siz olun 2015 rakamlarına göre aylık 12 – 15 tl arasında bir maliyete denk gelen bu önemli sigortayı yaptırın dilerseniz bu maliyeti çektiğiniz krediye dahil ederekte ödeyebilirsiniz.

Sıfır Faizli Kredi (Faizsiz) Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here