Ana sayfa Bankalar EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

1
PAYLAŞ
eft hakkında herşey
eft hakkında herşey

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer; EFT işlemlerinin gerçekleşme süreleri EFT yoğunluğuna göre değişir. Normal bir EFT işlemi 15 dakika içinde sonuçlanır ve ilgili karşı bankanın hesabına aktarılır. Ama dediğimiz gibi yoğun EFT trafiğinin olduğu, özellikle haftanın ilk günü veya dini, ulusal bayram sonrası mesai başlangıçlarında EFT’lerin gerçekleşme süreleri 35-40 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

EFT’ler havaleler gibi günün 24 saatinde yapılabilecek bir bankacılık hizmeti değildir. EFT işlemleri yapabilmek için EFT saatleri dahilinde işlem yapılması gerekir. Bankalarda EFT saatleri mesai saatleri içinde saat 09.00 -16.00 saatleri arasındadır.

Ancak bazı bankalar bu saatleri 17.30’a kadar uzatmıştır. 16.00’dan sonra yapılan EFT’ler Geç EFT olarak adlandırılmakta ve ekstra ücret talep edilmektedir. Yine EFT işlemleri resmi tatil günleri yapılamadığı için beklemeye alınır ve ilk mesai gününde işleme tabi tutulup karşı bankanın hesabına aktarılmaktadır.

İptal Edilen EFT İşlemleri İçin Ücret Ödemeyiniz

EFT’lerin belirtilen saatler dışında hala karşı bankanın hesabına transfer edilmemişse o zaman EFT bilgileriyle ilgili bir sıkıntı var demektir. Bunun için ilk önce EFT göndermiş olduğunuz bankayla görüşmeniz veya İnternet, telefon bankacılığı hizmetlerini kullanarak EFT yapmışsanız bilgileri teyit etmenizde fayda var.

Bilgilerinizde bir sıkıntı yok ve bankanız sizin vermiş olduğunuz bilgileri giriş yapmışsa o zaman da karşı banka ile görüşmenizde fayda olacaktır. Yanlış gönderildiğini düşündüğünüz ve iptal ettiğiniz EFT işlemleri için bankalar sizden EFT iptal ücreti alamayacaklarının üstüne basa basa söylüyoruz. Bu konuda duyarlı olmanızı ve bedavadan para vermemenizi tavsiye ederiz.

EFT Takibini Nereden Yapabilirim?

Yine bankaların EFT işlemlerini müşterilerinin takip edebilmesi için İnternet bankacılık sistemlerinde EFT Takip hizmetlerini devreye sokmuştur. Dileyen kişiler, EFT işlemlerini İnternet bankacılık sistemlerine giriş bilgileriyle girerek EFT işlemleriniz takip edebilir ve sonuca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz EFT göndermiş olduğunuz bankanın telefon bankacılığı numaralarını arayarak da EFT işleminiz hakkında bilgi sorgulaması yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here