Ana sayfa Taşıt Kredileri Araba Alırken Hangi Kredi Kullanılmalı

Araba Alırken Hangi Kredi Kullanılmalı

0
PAYLAŞ
tasit kredisi secenekleri
tasit kredisi secenekleri

Taşıt Kredisi

Kredi ile araba almak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ihtiyaç kredisinin mi yoksa taşıt kredisi mi daha avantajlı olduğu. Sizlere hangi kredinin daha avantajlı olduğunu bulabilmeniz için dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sizler için inceledik..

FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi faiz oranları ile taşıt kredisi faiz oranları pek çok bankada aynı olsa da bazı bankalar taşıt kredisi için daha uygun faiz oranı sunmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında faiz oranlarını incelemenizde ve taksit tutarları ile toplam borç tutarını incelemeniz büyük fayda sağlayacaktır.

tasit kredisi secenekleri

KREDİ MİKTARI

İhtiyaç kredisi ile düşük tutarlı krediler alınabilirken araç kredisi ile daha yüksek krediler alınabilir. Fiyatlı bir araba almak istiyorsanız taşıt kredisi doğru bir seçenek olacaktır çünkü araba kredisi ile daha fazla miktarlarda kredi kullanabilme ihtimaliniz var. Aldığınız araç banka tarafından ipotek edildiğinden daha yüksek krediler kullanılabilirsiniz. Ancak ipotek edilmesini istemiyorsanız ihtiyaç kredisi fikrini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Başka bir mal varlığınızı ipotek ettirerek yüksek ihtiyaç kredisi kullanabilme şansınız da var ancak bu fazladan masrafa yol açacaktır.

KREDİLENDİRME ORANI

Bu işlemler içinde üzerinde durmanız gereken önemli konuklardan biri de kredilendirme oranı. Konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerde alım yapılacak mala istinaden kredilendirme miktarı uygulanır. Bu oran malın satış bedeli üzerinden hesaplanır. Taşıt kredilerinde oran bankadan bankaya değişiklik gösterir, yine de taşıt kredisi ile araba almak istediğinizde peşinatınızın olması şarttır. Aracın satış bedelinin hepsini kredi ile ödemeyi düşünüyorsanız ihtiyaç kredisi mantıklı bir seçim olacaktır.

tasit kredisi secenekleri

ARAÇ YAŞI

İkinci el araba almayı düşünüyorsanız bu konuya dikkat! Pek çok banka 2.el arabalar için de kredi imkânı sunar ancak belli bir yıla kadar. Bankaların ikinci el otomobiller için koyduğu sınır genellikle beş yılı geçmediğinden daha yaşlı bir araba alacaksanız ihtiyaç kredisi seçeneğini kullanmalısınız.

KAMPANYALAR

Bankalar kimi zaman kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar faiz düşürme şeklinde olabileceği gibi taşıt kredisinde farklı araba markaları ile oluşturulmuş kampanyalar da olabilir. Araba almaya karar verdiyseniz bankaların kampanyalarına mutlaka göz atın çünkü bir bankanın herhangi bir marka ile ortak yürüttüğü kampanya çok daha avantajlı olabilir.

SİGORTALAR

Diğer bir önemli konuda sigortadır. Araç kredisinde banka üzerinden kasko yaptırmanız durumunda faiz indirimi gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Kredisi: Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar ve Son Kampanyalar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here